Błękitni Herby

01.06.1994

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Historia Klubu z ulicy Katowickiej nie jest dość jasna z wielu powodów, przede wszystkim osoby zakładające w 1994 roku ówczesnych „Błękitnych”- kontynuatorów wcześniejszej „Stali” i „Hutnika”, oderwały się od dzisiejszej miejscowej piłki, bądź po prostu już nie żyją.Pod koniec lat 50-tych ubiegłego wieku w Herbach powołano do życia pierwszy w naszej miejscowości klub piłkarski „Stal” Herby. Był to klub branżowy, będący na utrzymaniu przedsiębiorstwa przerobu złomu metali w Herbach. Po rozwiązaniu „Stali” powstał klub „Hutnik”, działający na tych samych zasadach. „Hutnik” zakończył działalność w roku 1990. W 1994 roku powstał LKS „Błękitni” Herby. Drużyna szybko awansowała do klasy „A” pod-okręgu lublinieckiego. Różne były koleje losu tej drużyny, ale w roku 2006 drużynie groziło samorozwiązanie. W lipcu 2006 roku powołany został nowy zarząd, który szybko uzdrowił sytuację w klubie. Po roku działalności Błękitni awansowali po raz trzeci w historii do klasy „A”. Na dzień dzisiejszy gramy drużyną seniorów, juniorów oraz trampkarzy.