Kolejka nr.2 B-klasy Lublinieckiej

Czas na Kolejke nr. 2 B-klasy Lublinieckiej, a w niej przed nami ciekawe spotkania- ale jak dobrze nam wiadomo najważniejsze z nich to pojedynek naszej drużyny z ekipą Zielonych Zborowskie. Mecz odbędzie się 16 sierpnia 2015 o godz. 18:00(PPN Lubliniec przesunął godzinę kolejki). Wyjazd naszej drużyny spod stadionu w Przystajni o godz. 16:30, zapraszamy wszystkich chętnych kibiców na ten wyjazd do Zborowskiego.

Drużyna Zielonych spotkała się w ostatnim meczu na wyjeździe z ekipą Orła Pawonków, niestety wynik dość wysoki bo aż 7-1 dla gospodarzy- zastanawia jednak przebieg meczu. Po pierwszej połowie Zborowskie przegrywało 6-0, czyli widać że nie potrafili sobie poradzić z przeciwnikiem, lecz już w drugiej połowie wynik był inny i Zborowskie drugą połowę zremisowało 1-1. Nasuwa się więc tutaj pytanie czy to Zborowskie złapało swój rytm czy też Pawonków odpuścił przeciwnikom. No ale ten mecz to już historia, a jak dobrze nam wiadomo mecze naszej drużyny z Zielonymi Zborowskie można nazwać mianem małych derbów, każde spotkania z tą drużyną są dla nas ciężką przeprawą bo zawsze każda z drużyn chce udowodnić na co ją stać. W szczególności Płomień, ma na celu poprawić swój bilans punktowy i bramkowy po ostatnim meczu. Na pewno będzie to ciężki mecz dla naszego zawodnika Grzegorza Kucharczyka, który w tym spotkaniu będzie musiał walczyć przeciwko swoim kolegą z którymi rozgrywał spotkania w sezonie 2014/2015 na okres wiosenny, my mamy jednak nadzieje że Grzesiu będzie chciał pokazać kolegą że w nowej ekipie również jest bardzo ważnym filarem. Emocji na pewno nie zabraknie więc warto wybrać się na to spotkanie.

Krótkie oceny pozostałych spotkań 2 Kolejki:

Dragon Rusinowice - LKS Wierzbie

Można powiedzieć że będzie to pewnie dość ciekawy mecz, gdyż spotkają się ze sobą sąsiedzi zza miedzy i pewnie nogi nie odstawi w tym spotkaniu nikt. Wierzbie w ostatnim meczu nie pokopało sobie piłki zbytnio gdyż wygrali spotkanie walkowerem, pewnie zawodnicy tej drużyny będą mieli więcej głodu piłki nożnej. Chociaż wiadomo że spadkowicz A-klasowy, nabył troszkę doświadczenia i nie będzie prostą drużyną do ogrania.

Dron-Har Droniowice - Płomień Łagiewniki Wlk.

W ostanim spotkaniu Łagiewniki nie zdołały zebrać pełnej kadry i oddali mecz walkowerem, ale Droniowice również miały duże problemy ze składem i pojechali na spotkanie w dość mocno rezerwowym składzie. Jednak wydaje się że to drużyna Droniowic ma większe szanse na zdobycie 3 pkt. Gdyż grają u siebie. Mecz bez większych emocji, miejmy nadzieje że sytuacja kadrowa tych drużyn szybko ulegnie poprawie.

Unia II Kalety - Rozwój Olszyna

Unia zaskoczyła w Przystajni i spokojnie ograła naszą ekipe, jednak teraz wiadomo że raczej OPZN Częstochowa nie odwoła już okręgówki i nie wiadomo czy wystawi podobny skład. Olszyna drużyna która była stawiana na najgorszej pozycji, była nie pewna przystąpienia do rozgrywek jednak w pierwszym meczu sobie postrzelała, więc może jeśli przebyli taki trening strzelecki- będą potrafili wbić coś ekipie Kalet. Jednak w tym spotkaniu większe szanse zdaje się mieć drużyna Unii II, która gra u siebie i ma dość szeroką kadrę więc nie będzie miała problemu wystawić silny skład na Rozwój.

Tajfun Harbułtowice - Orzeł Pawonków

Wydaje się że jest to mecz kolejki, obie drużyny posiadają silne kadry i potrafią dobrze reprezentować się na boisku. Orzeł oczywiście posiada dość dobrze opracowane taktyki ataków, którymi bardzo szybko zdobywają bramki i tak jak w meczu z Zielonymi, w ciągu 45 minut dobijają przeciwnika sześcioma trafieniami, no ale oczywiście Tajfun nie jest na gorszej pozycji gdyż jest to drużyna która posiada silną ekipę i nie odpuści żadnej szansy by ograć Pawonków. Dużym problemem Harbułtowic może być to że jest to ekipa bez swojego boiska, i w tym sezonie musi przyzwyczajać się do gry na boisku w Sadowie- może akurat to boisko będzie dla nich szczęśliwe.

Wszystkim drużyną oczywiście życzymy powodzenia i jak najwięcej bramek.