Podsumowanie Sezonu 2014/2015 oraz Płomienia Cup 2015 i Meczu Pokoleń

Sezon 2014/2015, dobiegł końca- Płomień Przystajń przeżył wiele metamorfoz w tym sezonie i mamy nadzieję że dzięki tym zmianom, czeka naszą drużyne coraz to lepszy okres. Najważniejszym wydarzeniem, bez 2 zdań był wybór nowego zarządu- co przyniosło wiele zmian. Nowe pomysły, nowa energia do działania w celu rozwoju drużyny. Stary zarząd jednak nie zostawił zespołu z problemami i słabymi wynikami. Dziękujemy tutaj osobą ze starego zarządu za to co wypracowali dla naszego zespołu.

Wracając do podsumowania- Płomień startuje w sezonie 2014/2015, w mocno nie pewnym składzie i znakiem zapytania na start w rozgrywkach- po spadku z A-klasy odchodzi kilu czołowych zawodników. Drużyną jednak postanowił zaopiekować się Mateusz Dudek- dostaje kredyt zaufania w szczególności od młodych zawodników którzy wcześniej występowali w drużynie juniorów. Pierwszy mecz w sezonie kończy się porażką jednak już następne roszady w składzie przynoszą coraz to lepsze wyniki i zespół utrzymuje się w czołówce tabeli. Runde jesienną kończymy na 4 miejscu z niewielką stratą do rywali.

Ważniejsze informacje z rundy jesiennej:
Najwyższe zwycięstwo:
Płomień Przystajń- Płomień Łagiewniki Wlk. 6 : 0
Najwyższa porażka:
Tajfun Harbułtowice-Płomień Przystajń 6 : 2
Bilans na runde jesienną:
19 pkt. 28 bramek zdobytych 19 straconych(6wygranych 1 remis 3 porażki)
Najlepszy strzelec runda jesienna:
Gaździcki Dawid 13 bramek (2 miejsce w rundzie jesiennej)

Do rundy wiosennej 2014/2015, przygotowujemy się pod okiem nowego trenera Władysława Kłaka, rozgrywamy wiele spotkań sparingowych oraz drużyna wmacnia się kilkoma zawodnikami. Sezon rozpoczynamy zgodnie z planem od 2 zwycięstw, jednak następny etap to wachania formy i ucieczka czołówki co mocno pokrzyżowały plany awansu i Płomień po kilku słabych meczach traci szanse awansu. Zabrakło na pewno skupienia w najważniejszych meczach oraz czasami szczęścia. Jednak zespół miał swoje mecze w których pokazywał że stać go na grę na bardzo wysokim poziomie.

Ważniejsze informacje z rundy wiosennej:
Najwyższe zwycięstwo:
Płomień Przystajń- Tajfun Harbułtowice 8 : 0
Najwyższa porażka:
Orzeł Pawonków- Płomień Przystajń 7 : 0
Bilans na runde wiosenną:
16 punktów 21 bramek zdobytych 20 straconych(5 wygranych 1 remis 4 porażki)
Najlepszy strzelec rundy wiosennej:
Mateusz Piśniak 8 bramek
Najwiecej minut spędzonych na boisku:
Przemysław Dudek- rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasowym.
Najczęsciej karany zawodnik:
Marcin Pilśniak 6 żółtych kartek 2 czerwone

Sezon jednak kończymy w dość dobrych humorach, zrozumieliśmy że czeka nas jeszcze wiele pracy na awans i następnie równe występy w A-klasie. Płomień nie przestał jednak pracować na sukces, już po sezonie- zorganizowany został turniej Płomień Cup 2015 w którym wystąpiło 8 zespołów. Drużyny rywalizowały w 2 grupach po 4 zespoły, następnie 2 najlepsze drużyny z grup wychodziły do następnej rundy.

Przebieg turnieju:
1. Płomień Przystajń I 5pkt. 3-2
2. Invado 5pkt. 2-1 po dogrywce z Rakowem (1-0)
3. Raków Częstochowa 5pkt. 2-1
4. LZS Wojciechów 0pkt. 1-4

Płomień 0-0 Invado
Raków 1-0 Wojciechów
Płomień 2-1 Wojciechów
Invado 0-0 Raków
Płomień 1-1 Raków
Invado 2-1 Wojciechów
Awans z drugiego miejsca Invado po dogrywce 10 minutowej.

1. Błękitni Libidza 9pkt. 12-0
2. Orzeł Pawonków 6 pkt. 5-7
3. Real Przystajń 3 pkt. 3-5
4. Płomień Przystajń II 0 pkt. 0-9

Płomień 0-3 Pawonków
Real 0-2 Libidza
Płomień 0-4 Libidza
Real 1-2 Pawonków
Płomień 0-2 Real
Pawonków 0-6 Libidza

Mecze półfinałowe:
Płomień Przystajń I 2-1 Orzeł Pawonków
Invado 1-4 Błękitni Libidza

Mecz o 3 miejsce:
Invado 1-0 Orzeł Pawonków

Finał:
Płomień Przystajń I 2-6 Błękitni Libidza

Najlepszy strzelec turnieju:
Amadeusz Polak(Błękitni Libidza)
Najlepszy bramkarz turnieju:
Przemysław Dudek(Płomień Przystajń I)

Płomień Cup 2015 jednak nie był ostatnimi pojedynkami naszych chłopaków. Jak już przystało co roku rozegrany został mecz POKOLEŃ, w którym zmierzyły się drużyny Płomienia Przystajń z zawodnikami którzy kiedyś reprezentowali nasze barwy oraz zawodnikami którzy dalej występują w naszych barwach.

Płomień Przystajń OLD:
Marcin Wiśniewski(br.)-Kotarski Jan, Pruski Józef, Staniec Zbigniew, Knopik Zbigniew, Korzekwa Mirosław, Wystalski Andrzej, Kiedrzyn Andrzej, Wręczycki Jacek, Krawczyk Jacek, Krawczyk Mateusz, Hyra Arkadiusz, Mielczarek Witold, Kucharczyk Jan, Pąchalski Rafal, Michał Sokołowski, Lipiński Marek, Stemplewski Mieczysław, Kamil Szymanek.

Płomień Przystajń YOUNG:
Przemysław Dudek(br.)-Mateusz Dudek, Marcin Pilśniak, Arek Lipiński, Paweł Rusok, Piotr Matyja, Dariusz Szczepaniak, Mateusz Piśniak, Robert Wiśniewski, Krzysztof Duda, Kamil Krawczyk, Sebastian Wręczycki, Maciek Kierat, Kamil Drewniacki, Wojtek Kucharczyk, Michał Korzekwa.

Płomień Przystajń YOUNG 10-7 Płomień Przystajń OLD (konkurs rzutów karnych zwycięstwo OLD 2 bramkami)

Po spotkaniu odbyło się zakończenie sezonu, wszyscy zawodnicy mogli liczyć na poczęstunek oraz zabawe do długich godzin wieczornych. Naszych chłopaków czeka teraz krótki odpoczynek, niestety bardzo krótki, bo już w najbliższą niedziele rozegrają swój pierwszy kontrolny mecz z drużyną Unii Lisowice. Od tego meczu pozostaje okres przygotowawczy który potrwa do 9 sierpnia.