Porażka Płomienia w Kaletach!!!

W III Kolejce grupy mistrzowskiej, nasz zespół udaje się na bardzo ciężki teren do Kalet. Dzięki ostatnim wynikom nasz zespół bronił w tym spotkaniu pozycji lidera, jednak przeciwnik nie należał do najłatwiejszych i z pewnością nastawiał się na wrócenie na pozycję lidera w lidze. Pogoda w tym dniu niestety również nas nie rozpieszczała, lecz staraliśmy się by nasi kibice byli na bieżąco w tym spotkaniu i była prowadzona relacja na żywo.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie mocno skoncentrowane budując akcje ofensywne i już w pierwszych minutach swoje okazje mieli goście jak i gospodarze. Nasz zespół w 8 minucie po akcji lewym skrzydłem był bliski zdobycia bramki za sprawą strzału K. Dudy, który obił poprzeczkę rywali. Unia II również nie była nam dłużna i również stwarzała sobie wiele sytuacji bramkowych jednak strzały były niecelne lub wyłapywane przez naszego bramkarza. Dopiero w 24 minucie po błędzie naszego bramkarza, sędzia dyktuje rzut wolny 5 metrów od naszej bramki- zawodnik z Kalet atomowym strzałem wpycha piłkę do bramki przez mur ustawiony na linii bramki i wyprowadza zespół na prowadzenie. Długo nie musimy czekać na kolejną bramkę, bo minutę później nasz brak koncentracji wykorzystuje przeciwnik, który po składnej akcji zdobywa bramkę na 2-0. Dalsza część spotkania przebiega pod dyktando gospodarzy, lecz nie potrafią podwyższyć wyniku i do przerwy schodzimy z wynikiem 2-0.

W drugiej połowie nasz zespół starał się odrobić straty, jednak dobrze zorganizowana obrona przeciwnika, pewnie przerywała nasze akcje- a sami starali się odpowiedzieć groźnymi kontrami, które momentami były mocnym zagrożeniem dla nas. W drugiej części spotkania gra się mocno wyrównała i oba zespoły miały swoje okazje. Od 80 minuty Kalety musiały sobie radzić w dziesiątkę, po ataku wyprostowaną nogą obrońcy Unii II, w nogi naszego zawodnika. Jednak osłabienie gospodarzy nie wpłynęło mocno na ich grę i spokojnie starali się kontrolować grę. Nasz zespół oczywiście w ostatnich minutach starał się przycisnąć przeciwnika, jednak nie udało nam się pewnie zagrozić bramce przeciwnika. Do końca wynik nie ulega zmianie i dwie bramki zdobyte w pierwszej połowie ustalają wynik, dając zwycięstwo Unii II Kalet 2-0.

Niestety w tym spotkaniu nasz zespół zaprezentował się bardzo słabo, zabrakło w szczególności pełnej koncentracji i woli walki o 3 punkty- jak to było w pozostałych spotkaniach. Rywal niestety w tym spotkaniu nie dał nam dojść zbytnio do głosu i pokazał że jest lepszy od naszego zespołu w każdym aspekcie. Jednak miło zwrócić uwagę na to że spotkanie kończy się bez żadnych złości, a bardzo gościnna ekipa z Kalet- zaprasza nasz zespół do wspólnego grillowania po meczu. Mamy nadzieję że również uda nam się tak przyjemnie przyjąć zespół z Kalet u nas.

Od najbliższej kolejki rozpoczynamy rundę rewanżową, udajemy się do Wierzbia gdzie nasz zespół będzie miał ochotę przypieczętować awans, który zapewni nam zwycięstwo. I dzięki temu dwie kolejki przed końcem rywalizacji zapewnimy sobie powrót do A-klasy. Oczywiście mecz nie będzie łatwy a zespół z Wierzbia lubi zaskakiwać swoich przeciwników. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich naszych sympatyków. Na godzinę 17:00 do Wierzbia!!! BĄDŹMY RAZEM!!!

Unia II Kalety 2-0(2-0) KS Płomień Przystajń

Skład: Habirek, Gaździcki, Kucharczyk (Szczepaniak D) , Rusok (Kucharczyk), Szczepaniak, Pilśniak, Piśniak (Sokołowski), Barakoński, Duda (Dudek), Matyja, Sadziak .

Pozostali rezerwowi: Wiśniewski M.

Bramki: Urbańczyk, Pilarski ( Kalety)

Napomnienia:  Kucharczyk, Pilśniak ( Przystajń ), Kożuch  (Kalety).
Wykulczenia: Sowa ( Kalety)