VIII Kolejka B-klasy Lublinieckiej

Przed nami przedostatnia kolejka tej rundy, a w niej zmierzymy się z dobrze spisującą się ekipą z Wierzbia, która w ostatniej kolejce zremisowała z drużyną Orła Pawonków. Mecz odbędzie się oczywiście na stadionie w Przystajni w niedzielę 27 września 2015 o godz. 16:00.

KS "PŁOMIEŃ" PRZYSTAJŃ- LKS Wierzbie

LKS Wierzbie to bardzo solidna drużyna która pokazała już w tym sezonie że potrafi strzelać bramki- chociażby w wysokim zwycięstwie z Zielonymi Zborowskie. Nie jest to łatwy przeciwnik dla innych drużyn, ekipa z Wierzbia posiada solidną obronę, jak i skuteczny atak. Jednak zdarzają się również tej drużynie gorsze mecze, przez co tracą wiele punktów i muszą walczyć we wszystkich spotkaniach by nie stracić szansy na grupę mistrzowską. Nasz bilans oczywiście jest dużo korzystniejszy, od dłuższego czasu nas zespół jest nie pokonany i pewnie umacnia się na pozycji vice-lidera, naszym celem oczywiście jednak jest dogonić lidera i walczyć o Mistrzostwo B-klasy Lublinieckiej. Z Wierzbiem mieliśmy okazje zmierzyć się w spotkaniu sparingowym które pewnie wygraliśmy 5-1, jednak nie możemy się tym opierać i podejść do tego jak do każdego kolejnego w którym musimy bić się o pewne 3 punkty. Oczywiście bardziej będą dążyć do tego celu zawodnicy z Wierzbia gdyż są w gorszej pozycji nasz zespół oczywiście ma spokojną przewagę 4 punktów nad pozostałymi, ale celem w naszej ekipie oczywiście jest walka o najwyższe trofeum.

Krótkie oceny pozostałych spotkań VII Kolejki:

Dragon Rusinowice- Zieloni Zborowskie

Będzie to na pewno szansa dla Zborowskiego by zmienić miejsce w tabeli, jednak czy to wykorzystają czy będą mieli na tyle motywacji, mamy nadzieję że ekipa Zielonych szybko wróci do formy. Spadkowicz A-klasowy niestety również nie radzi sobie najlepiej w tym sezonie, punktuje tylko remisami, co niestety nie pozwoli im na osiągnięcie lepszej pozycji, może w tym spotkaniu drużyna polepszy swoją sytuacje w tabeli i zwycięży ze słabo dysponowaną ekipą ze Zborowskiego.

Tajfun Harbułtowice- Unia II Kalety

Można uważać ten mecz za hit kolejki, jednak dobrze nam wiadomo że ekipa z Harbułtowic- rozgrywa swoje spotkania w sobotę. Więc jak można się domyślić, lider nie ma co liczyć na wzmocnienia z okręgówki, gdyż w tym samym czasie będą rozgrywać również swoje inne spotkanie. Tajfun bardzo mocna ekipa, trzymająca się czołówki i jeśli zagra dobre dwa ostatnie spotkania do rundy rewanżowej przystąpi na dobrej pozycji. Unia, puki co nie pokonana ekipa w B-klasie i pewnie kroczą do awansu. Jednak przed nią bardzo trudny mecz gdyż ekipa z Harbułtowic, słynie z tego że walczy do końca i nie odpuszcza- będzie to na pewno jeden z poważniejszych sprawdzianów lidera.

Orzeł Pawonków- Dron-Har Droniowice

Droniowice „czarny koń” tych rozgrywek, bardzo dobrze sobie radzi i jest jedną z sześciu ekip które walczą o grupę mistrzowską, póki co maja mocne szanse na wejście do tej grupy- lecz muszą najpierw zdać sprawdzian na bardzo trudnym terenie jakim jest Pawonków. Pawonków jak wiadomo, bardzo dobrze radzi sobie na swoim boisku- jednym minusem dla ekipy Orła będzie osłabienie składu przez wykluczenie jednego z czołowych zawodników po ostatniej wpadce słownej na spotkaniu z Wierzbiem. Będzie to również bardzo emocjonujące spotkanie i może w nim trafić się każdy wynik bo obie drużyny nie będą liczyły na remis.

Rozwój Olszyna - Płomień Łagiewniki Wlk.

Rozwój jak wiadomo, rozgrywa bardzo dobre spotkania na swoim boisku, w dodatku przyjeżdża do nich przedostatnia ekipa w tabeli, więc nie pozwolą sobie na stratę punktów. Jednak różnie może się ułożyć a zdarzało się im już nawet w A-klasie nie wystawić składu nawet na swoim boisku. Łagiewniki Wlk, oczywiście starają się walczyć o punkty i czasem potrafią postawić się silniejszym ekipom, jednak brakuje zazwyczaj sił w końcówce i wynik często jest niekorzystny. Nie będzie to jednak spotkanie z większymi emocjami, gdyż obie ekipy będą miały ciężko dogonić czołówkę by wejść do grupy mistrzowskiej.

Oczywiście wszystkim zespołom życzymy w tej kolejce pięknych bramek i braku kontuzji!!! Powodzenia!!!