X Kolejka B-klasy Lublinieckiej

Czas zacząć rundę rewanżową do której nasz zespół przystępuje z bardzo dobrą pozycją, mając na swoim koncie 21 punktów, w tabeli 2 miejsce. Do lidera brakuje nam tylko 3 punkty, do reszty mamy przewagę 4 punktów. Tak dobra pozycja po pierwszej rundzie daje nam duże możliwości o walkę o grupę mistrzowską. Walkę zaczynamy już w tą niedziele arcyważnym spotkaniem z liderem tabeli-Unią II Kalety

Unia II Kalety- KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ

Mecz kolejki i oczywiście mecz na szczycie, vice-lider udaje się do lidera. Wiadomo że pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Unii 3-0, jednak nie można na to patrzeć pod tym kontem że nasza drużyna w rewanżu jest bez szans. Dużym wpływem na wynik na pewno będzie miało wsparcie drugiej drużyny Kalet zawodnikami z wyższej klasy- jednak Płomień nie ma zamiaru patrzeć na to jakim składem będzie operować ich przeciwnik, a najważniejszym celem jest walka o najwyższą zdobycz punktową. Płomień oczywiście dostał dużą nauczkę w ostatnim spotkaniu i wyciągnął z niej wiele wniosków- mamy nadzieję że będzie to miało wpływ na wynik. Kalety jednak trzeba pamiętać że to bardzo solidna ekipa, na wszystkie dotychczas rozegrane mecze, tylko w jednym stracili punkty. Meczem na pewno będzie pełny emocji, i obie drużyny dadzą z siebie wszystko w walce o jak najlepszy wynik, wiec wszystkich zapraszamy do Kalet na godzine 15:00

Krótkie oceny pozostałych spotkań IX Kolejki:

Dragon Rusinowice- Tajfun Harbułtowice

W pierwszym spotkaniu mieliśmy remis, jak pokażą się teraz te dwie drużyny. Jak dobrze nam wiadomo, lepszą pierwszą część sezonu miała ekipa z Harbułtowic, Rusinowice niestety zawodzą i nie walczą o wyższe cele. Tajfun pewnie nie będzie chciał wypaść z grupy mistrzowskiej i powalczy o najwyższą stawkę, lecz zadanie nie łatwe- ekipy Dragona nie można lekceważyć, w końcu to spadkowicz A-klasowy. Mecz pewnie dostarczy wiele emocji, może Rusinowice jednak odżyją i powalczą o lepszą pozycje.

Zieloni Zborowskie- Orzeł Pawonków

Mecz mocno nierówny, Pawonków ekipa walcząca o awans do A-klasy oraz Zborowskie walcząca ekipa z problemami kadrowymi. W lepszej sytuacji oczywiście jest Pawonków, silna i ułożona ekipa która spokojnie kroczy o grupę mistrzowską, w pierwszym spotkaniu wygrała bardzo wysoko ze Zborowskim i pewnie dzięki temu podejdzie dużo spokojniej do tego spotkania. Jednak nie skreślałbym Zielonych, ekipa ta walczy o lepsze wyniki i jest ku temu na dobrej drodze, w ostatnim spotkaniu choćby straciła bramkę dopiero w ostatniej minucie. Może Zborowskie się odbuduje, lub też Pawonków urządzi sobie trening strzelecki, wszystko się okaże w niedzielę.

LKS Droniowice- Rozwój Olszyna

Pierwsze spotkanie zakończone wysokim zwycięstwem Olszyny. Jednak tutaj każdy może się rozczarować, gdyż to drużyna z Olszyny jest ekipą dużo słabszą w dodatku w ciągu pierwszej rundy oddali dwa spotkania walkowerem, czyżby kolejne mieli zamiar tak oddać(miejmy nadzieje że nie). Droniowice wyjątkowo zaczynają łapać bardzo dobry rytm gry i oczywiście bardzo dobrze wykorzystują atut swojego boiska. Jeśli jednak Rozwój wybierze się na spotkanie do Droniowic może zapowiadać się ciekawe spotkanie, Droniowice pewnie będą chciały się zrewanżować za ostatnią wysoką porażkę.

LKS Wierzbie- Płomień Łagiewniki Wielkie

Wierzbie stara się walczyć o grupę mistrzowską lecz tracą punkty z czołówką co oddala ich od tego celu. Spotkanie z Płomieniem będzie dla ekipy z Wierzbia spotkaniem które muszą wygrać, bo strata punktów w tym spotkaniu bardzo może pokrzyżować ich plany. Ostatnie spotkanie Płomień oddał walkowerem, my jednak mamy nadzieję że w tym spotkaniu będzie inaczej i powalczą o lepszy bilans. Jednak nie będzie to spotkanie z wyższej półki i można obstawiać w tym spotkaniu pewniaka, którym raczej jest ekipa z Wierzbia.

Oczywiście wszystkim zespołom życzymy w tej kolejce pięknych bramek i braku kontuzji!!! Powodzenia!!!