II Turniej w piłce halowej o puchar Sołtysa Przystajni

W DNIU 6 STYCZNIA 2016 R. ODBĘDZIE SIĘ TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR SOŁTYSA PRZYSTAJNI .

W TURNIEJU BĘDZIE UCZESTNICZYĆ 14 ZESPOŁÓW :
1. Agrotox

2.KS Węgiel

3.Allah Akbar

4.Chorwacja

5.Michalinów Fire

6.Łączy nas Piłka

7.Gotowi na 100%

8.Pank Nou

9. Invado

10. KS Kasztelan

Drużyny młodzików

11. Pod Skrzydłami Grzesika

12. Ziomki spod Biedronki

13.FC Trampkarze

14. FC Dream Team

OTWARCIE TURNIEJU ZAPLANOWANO NA GODZINĘ 9.45, po sprawdzeniu wszystkich drużyn odbędzie się losowanie grup planowane na godzine 9:30. Numery przypisane do drużyn będą miały znaczenie przy losowaniu grup.

REGULAMIN :

1.Informacje ogólne:

o Miejsce rozgrywek - hala Gimnazjum w Przystajni ul. Szkolna 9

o Termin rozgrywek - 6 styczeń godzina 10.00

o Liczba zespołów - 14

o System rozgrywek – 2 grupu po 5 zespołów oraz 1 grupa z 4 zespołami(2 grupy rozlosowane + 1 grupa młodzieżowa)

o Czas gry 1 x 10 min ( faza grupowa ) 1x12(mecze półfinałowe i ćwierćfinały) 1x15(finał i mecz o 3 miejsce)

o Drużyna na boisku liczy 5 zawodników tj. 4 w polu + bramkarz.

2.Drużyna - składa się maksymalnie z 8 zawodników zgłoszonych na liście, występ w turnieju pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Przystajń oraz zawodnicy KS „Płomień” Przystajń, w drugiej kolejności brane są pod uwagę zgłoszenia osób z poza gminy Przystajń.

Drużynę obowiązuje jednolity strój sportowy i obuwie sportowe do gry w hali. Osoby nie przygotowane do rozgrywek nie będą dopuszczane do zawodów.

3.Rozgrywki - prowadzone będą przez sędziów zaproszonych przez organizatorów turnieju.

Prowadzona będzie obsługa techniczna zawodów: tj. zegar świetlny, protokół, tabela, strzelcy bramek itp.

Drużyna zobowiązana jest do obecności w hali na 5 min. przed rozpoczęciem meczu..

Szczegółowe przepisy dotyczące gry do uzgodnienia z zainteresowanymi oraz z sędzią.

4 Przepisy ogólne i zasady gry:

o W rozgrywkach obowiązują ogólne przepisy gry w futsal.

o Wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi. Mur przy wykonywaniu rzutów wolnych nie może stać bliżej niż 3m od piłki.

o Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z rzutu z autu.

o Czas na wznowienie gry - 5 sekund.

o Prawo rozmowy z sędziami ma tylko kapitan drużyny.

o Zmiany lotne tylko w wyznaczonej strefie (najpierw zawodnik schodzi później wchodzi; za źle przeprowadzoną zmianę zawodnik wchodzący otrzymuje żółtą kartkę)

o Drużyna na boisku nie może liczyć mniej niż 3 zawodników.

o Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.

o O kolejności miejsc w końcowej tabeli decyduje kolejno: Większa ilość zdobytych punktów. Korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami, w przypadku, gdy jednakową ilość punktów zdobędzie więcej niż 1 zespół, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniającą tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Korzystniejsza różnica bramek. Większa ilość zdobytych bramek.

6 Gra niedozwolona i niesportowe zachowanie

W turnieju obowiązują ogólne przepisy gry w futsal a szczególnie:

- zakaz gry wślizgiem na przeciwnika

7 Kary:

o Żółta kartka - wykluczenie zawodnika, drużyna gra w osłabieniu przez 2 min. lub do utraty bramki po czym zawodnik wraca do gry.

o Czerwona kartka - wykluczenie zawodnika z meczu, drużyna gra w osłabieniu przez 4 min. po czym może wejść inny zawodnik. Zawodnik ukarany może grać w następnym meczu.

o Za wybitnie niesportowe zachowanie zawodnika mogą być nałożone inne kary przez organizatorów rozgrywek włącznie z wykluczeniem z turnieju do końca rozgrywek.

o Konsekwencją otrzymania czerwonej kartki może być odsunięcie od jednego spotkania lub kilku spotkań, albo dyskwalifikacja z rozgrywek danego zawodnika. Decyzje o karze podejmuje organizator po konsultacji z sędziami.

8 Nagrody - po zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny otrzymają dyplomy, a najlepsza trójka puchary oraz będą przyznane nagrody indywidualne dla najlepszego:strzelca i bramkarza .

Przepisy końcowe:

o Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w szatni przedmioty i rzeczy jak również za kontuzje i inne zdarzenia wynikłe z gry.

o Każda drużyna ubezpiecza się we własnym zakresie. Organizatorzy proszą uczestników o rywalizację w sportowej atmosferze i godne zachowanie się w hali. Protesty i odwołania będą rozpatrywane przez organizatorów a ich decyzje będą ostateczne.

o Prawo interpretacji regulaminu należy do organizatorów.

o W przypadkach nieuwzględnionych przepisami i regulaminem decyzje podejmują organizatorzy stosownie do zaistniałych sytuacji a ich decyzje są ostateczne.

PLAN TURNIEJU :

9.00 - weryfikacja zawodników ( Dokument tożsamości , Lista zgłoszeń )

9.30 – Losowanie grup

14.13- Dwudziesty-czwarty mecz. Grupa C 2-4

14.24- Dwudziesty-piąty mecz. Grupa A 2-5

14.35- Dwudziesty-szósty mecz Grupa A 2-5

Mecze w fazie grupowej trwają po 10min. Przerwa między meczami 1min. Do fazy finałowej przechodzą drużyny z 1 i 2 miejsca w grupie. Oraz drużyny z 3 miejsca grupy A i B.

14.50- Pierwszy ćwierćfinał- 1 miejsce w grupie A- 2 miejsce w grupie B

15.03–Drugi ćwierćfinał- 1 miejsce w grupie B- 2 miejsce w grupie A

15.16- Trzeci ćwierćfinał- 1 miejsce w grupie C- 3 miejscem w grupie A

15.29- Czwarty ćwierćfinał- 2 miejsce w grupie C- 3 miejsce w grupie B

15.42–Pierwszy półfinał- 1ćwierćfinał-3ćwierćfinał

15.55-Drugi półfinał- 2ćwierćfinał-4ćwierćfinał

16.08- Mecz o 3 miejsce

16.25- Mecz Finałowy.

Mecze o miejsca będą trwać 12 min. Przerwa między meczami 1 min. Mecz o 3 miejsce oraz finał będzie trwał 15 minut.

16.50 – Wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród dla najlepszych zawodników turnieju.

W czasie meczów drużyny które nie będą rozgrywały spotkania będą mogły udać się na posiłek . ( Od godziny 13.00 – 15.00 ).