Okazałe zwycięstwo na swoim terenie!!!

W XI Kolejce, rozgrywamy ostatnie spotkanie na swoim boisku w tym sezonie- a naszym rywalem była zamykająca tabele ekipa Zielonych Zborowskie. Oczywiście mogło by się wydawać że pojedynek ten będzie dość nie równy gdyż spotykały się dwie różne ekipy, nasza walcząca póki co skutecznie o pozycje premiowaną awansem i Zielonych, która walczy o pierwsze punkty bez powodzenia. Jednak nasz zespół wiedział że nie może lekceważyć przeciwnika i podszedł do tego spotkania bardzo poważnie, gdyż wiadomo nam że nie ma nigdy łatwych spotkań.

Od pierwszych minut staraliśmy się narzucić rywalom swoje tempo i udawała nam się, przeciwnik mógł jedynie odpowiadać szybkimi kontrami- które niestety były bardzo nieskuteczne. Pierwsze 18 minut było mocno nerwowe w wykonaniu naszej drużyny i dużo akcji było kończone niedokładnymi podaniami. Jednak już w 18 minucie dobrym podaniem obsłużony jest P. Matyja i bez większych problemów pokonuje bramkarza drużyny przeciwnej. Długo nie musimy czekać bo minutę później znów dobrą okazje wykorzystuje P. Matyja i daje nam prowadzenie 2-0, dzięki czemu uspokaja grę naszego zespołu. Oczywiście nasz zespół nie rezygnuje z dobicia przeciwnika i tak też robi to znów sam P. Matyja, dzięki czemu w 4 minuty ustrzelił w tym spotkaniu hattricka. Przez kolejne minuty Zborowskie zaczyna lepiej układać w grę w obronie jednak w 41 minucie P. Sadziak, zabawił się z obrońcami i po minięciu 3 obrońców, umieszcza piłkę w siatce dając nam wynik 4-0. Minute przed zejściem z boiska nasza drużyna wykorzystuje zamieszanie w polu karnym przeciwnika po rzucie rożnym i pewnym strzałem bramkarza pokonuje P. Sadziak, dając nam prowadzenie w pierwszej połowie 5-0.

W drugiej połowie, dużo pewniejsza nasza ekipa zabrała się szybko do roboty i kontynuowała ataki na bramkę przeciwnika. Ale dopiero w 51 minucie, pięknym strzałem z 16 metra popisuje się M. Kudła, zdejmując pajęczynę z okienka bramki przeciwnika. W 53 minucie bardzo aktywny w tym spotkaniu nasz najlepszy strzelec P. Matyja, wykorzystuje znów naszą przewagę nad przeciwnikiem i strzela swoją czwartą bramkę, podwyższając wynik na 7-0. Zieloni niestety zostali zamknięci na swojej połowie i starali się skutecznie odpierać ataki naszej drużyny jednak w 62 minucie niczym Lewandowski swoją piąta bramkę zdobywa P. Matyja, podwyższając wynik. W tym spotkaniu trener dał szanse naszym młodym zawodnikom i właśnie Sz. Grajcar tą szanse wykorzystał najlepiej jak mógł, w 72 minucie po składnej akcji naszego zespołu, zamyka dośrodkowanie P. Sadziaka i umieszcza piłkę głową w siatce przeciwnika. W 78 minucie znów swoje doświadczenie z boiska wykorzystuje P. Sadziak, który mija kilku obrońców i w sytuacji sam na sam bez problemu pokonuje bramkarza przeciwnika. Wydawać się mogło że mecz mamy pod kontrolą, jednak w kolejnych minutach to Zieloni łapią drugi oddech i przenoszą się pod nasze pole bramkowe. Tak też po błędzie naszej obrony, zawodnik Zielonych wychodzi na pozycje sam na sam z naszym bramkarzem i ten niestety fauluje przeciwnika przed polem karnym i otrzymuje czerwoną kartkę- przez co mecz kończymy w 10. Między słupkami P. Dudka zastąpił G. Kucharczyk, który zasługuje na słowa pochwały, za to spotkanie- przez większą część spotkania rozgrywał bardzo dobre zawody na swojej pozycji i nie odpuszczał przeciwnikowi, natomiast w bramce uratował nam czyste konto, najpierw broniąc ładny strzał z rzutu wolnego, a następnie po zagraniu ręką w polu karnym naszego zawodnika, pewnie broni strzał z jedenastki. Do końca spotkania wynik jednak nie ulega zmianie już i zdobywamy 3 punkty i aż 10 bramek.

Mecz oczywiście zdominowany przez nasz zespół, zagraliśmy tak jak przystało na drużynę z aspiracjami na awans do wyższej klasy. Szkoda tylko że w spotkaniu które kontrolujemy zdobywamy aż 4 żółte kartki oraz 1 czerwoną. Musimy oczywiście popracować nad tym by zacząć jak najmniej tych kartek zbierać, bo patrząc na naszą sytuacje to chyba raczej będziemy na pierwszym miejscu pod względem kwalifikacji kar. Warto pochwalić naszych napastników którzy przewodzą w tabeli o miano króla strzelców, na pierwszym miejscu jest P. Matyja(14 bramek) a na drugim miejscu P. Sadziak(12 bramek). Przed naszą ekipą ostatni w tym sezonie mecz, oczywiście bardzo trudny wyjazd do Sadowa, gdzie zmierzymy się z ekipą Tajfuna Harbułtowice. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15:00

KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ 10-0(5-0) Zieloni Zborowskie

Bramki: P. Matyja 18' 19' 22' 53' 62' P. Sadziak 41' 44' 78' Sz. Grajcar 72' M. Kudła 51'

P. Dudek(cz.)-M. Sokołowski(R. Wiśniewski), G. Kucharczyk, A. Olczyk, P. Rusok-M. Kudła(Sz. Grajcar), K. Duda(M. Kierat),D. Szczepaniak(S. Wręczycki),M. Barakoński-P. Sadziak, P. Matyja

Rezerwa: M. Dudek, J. Gmyrek, W. Kucharczyk, M. Szczepaniak