W historia naszego klubu sięga już czasów międzywojennych, to w szczególności ks. Leonardowi Stawickiemu możemy zawdzięczać umiejscowienie naszego stadionu na którym od wielu lat, rozgrywane są mecze. Właśnie w latach 1918-1920, Przystajń będąca miejscowością znajdującą się na granicy Polsko-Niemieckiej, była miejscowością dość liczebną ludnościowo lecz słabo rozwiniętą gospodarczo, w tym właśnie okresie dzięki staraniom ks. Stawickiego- powstało wiele instytucji i budowli w naszej miejscowości, między innymi boisko sportowe przy ul. Bór.
W latach 1936-1939 na ważniejsze mecze zespoły z Przystajni i Panek łączyły się w jeden zespół(późniejsze święte wojny między Przystajnią, a drużyną Granicy Panki). Informacje prawne o istnieniu pierwszej drużyny w Przystajni są datowane na 1937 rok i są to niestety informacje dość nie szczegółowe- w tych latach nasz zespół występował pod nazwą KS „Strzelec” Przystajń i rozgrywał mecze towarzyskie z drużynami z Panek, Krzepic, Praszki, Ciasną. KS „Strzelec” istniał aż do rozpoczęcia II wojny światowej.
Po zakończeniu wojny rozgrywki zostały wznowione w 1953 roku, od tego czasu zespół z Przystajni występował w klasie C Podokręgu Oleskim- jako LZS Przystajń. W tym okresie nasz zespół rozgrywał mecze z takimi drużynami jak nieistniejące już zespoły LZS „Orła” Bodzanowice, LZS Karmonki Nowe czy też LZS Starokrzepice. W sezonie 1974/75, nasz zespół wraz z innymi 13 zespołami z naszego regionu wszedł w poczet członków PZPN. Dalsze występy naszego zespołu, nie przynosiły sukcesów i LZS Przystajń utrzymywała swoją pozycje stałego bywalca C-klasy Oleskiej. Aż do sezonu 1986/87, gdy to naszemu zespołowi na jeden sezon udaje się awansować do B-klasy Oleskiej, a motorem napędowym zespołu był Jan Kotarski(wcześniej zawodnik Metalu Kluczbork i Górnika Panki). Też dzięki awansowi boisko zostaje wyremontowane, przez mieszkańców miejscowości w 1987 roku, jednak po słabym następnym sezonie zespół z Przystajni szybko spada do C-klasy.
W roku 1990 drużyna zmienia nazwę na „Płomień” Przystajń i pod tą nazwą do sezonu 1999/00 występuje w oleskiej C-klasie, bez większych sukcesów. Ale za to w ostatnim sezonie zespół żegna się z podokręgiem Oleskim w pięknym stylu, gdyż w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu dochodzi aż do Półfinałów i dopiero po remisowym spotkaniu 1-1 z LZS Uszyce, przegrywa po karnych. Ale nie koniec w tym sezonie było niespodzianek w następnej rundzie Pucharu Polski(runda finałowa okręgu częstochowa), naszym rywalem był nasz odwieczny przeciwnik zza miedzy Quattro Panki(występujący w tym okresie w lidze okręgowej) i to właśnie nasz zespół awansuje dalej pokonując zespół z Panek 2-1. W następnej rundzie niestety Przystajń trafia na Skrę Częstochowa i odpada z Pucharu Polski.
Po reorganizacji rozgrywek, w sezonie 2000/01 zespół „Płomień” Przystajń zostaje przeniesiony do B-klasy Podokręgu Lublinieckiego, już w pierwszym sezonie Przystajń nie osiąga zbyt dobrego wyniku i kończy sezon na 11. Miejscu- ostatni był Ruch Kochanowice. Na następny sukces było nam czekać do 2013 roku, po zdobyciu 2 miejsca w lidze z dorobkiem 47pkt., „Płomień” Przystajń wywalczył historyczny awans do A-klasy Lublinieckiej. Niestety historia lubi się powtarzać i również po pierwszym sezonie w A-klasie, nasz zespół spada szybko do B-klasy.
W Płomieniu Przystajń w rok 2015 swoją pracę rozpoczął nowy zarząd i widać bardzo szybko efekty pracy, zostały otworzone nowe grupy wiekowe młodziki(zgłoszeni do podokręgu częstochowskiego-grupa B), tramkarze(podokręg Lubliniec), juniorzy(przygotowują się do startu na jesień w podokręgu częstochowskim) . Seniorzy natomiast przystępują do rundy rewanżowej, z chęcią szybkiego powrotu do A-klasy.