Przerwana passa naszej drużyny... Porażka na zakończenie pierwszej rundy...

W IX Kolejce, a zarazem ostatniej w tej rundzie rozgrywek, nasz zespół udaje się na bardzo ciężki teren do Droniowic. Oczywiście udajemy się tam w jednym celu, by zdobyć komplet punktów i walczyć o pierwsza pozycje z Kaletami, które również miały ciężkie spotkanie przed sobą. Jak wiadomo boisko w Droniowicach nie należy do najlepszych w naszej lidze więc również czekało nas ciężkie zadanie.

Od pierwszym minut rzucamy się do ataków, Droniowice postawiły na dobrą obronę z szybkimi kontratakami, i ten sposób gry bardzo dobrze im wychodził. Jednak to Przystajń ma swoje pierwsze sytuacje i w 12 minucie to my możemy cieszyć się z bramki, gdzie po indywidualnej akcji bramke zdobywa P. Matyja i wychodzimy na prowadzenie 0-1. Kolejne minuty oczywiście to dalsze ataki naszego zespołu, i mamy kilka sytuacji by podwyższyć jednak brakuje trochę szczęścia by piłka wpadła do bramki. Skuteczna gra gospodarzy z kontry w 32 minucie daje im wyrównanie, błąd naszych obrońców w defensywie wykorzystuje R. Rojek i po dośrodkowaniu, nie pilnowany kieruje piłkę do siatki. Od tego czasu gra mocno się wyrównuje i obie drużyny stwarzają sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, jednak wynik nie ulega zmianie i zespoły schodzą do szatni z wynikiem 1-1.

W drugiej połowie widać że Płomień wie że nie może przegrać tego spotkania i rzuca się do ataków- jednak bardzo dobra gra w obronie Droniowic nie dopuszcza naszych zawodników do sytuacji bramkowych. Gra jest dość ostra, jednak nie można zapomnieć że piłka nożna to nie szachy i jest dużo sytuacji stycznych gdzie zawodnicy grają na granicy faulu, jednak w tym spotkaniu trójka sędziowska nie potrafiła skutecznie prowadzić spotkania i przerywała wiele akcji obu drużyn które miały prawo być prowadzone dalej. Niestety ale praca sędziów w tym spotkaniu dała wiele do życzenia i potwierdzały to obie ekipy. Efektem bezradności sędziów była bardzo duża upomnień a następnie żółtych kartek, przez co same Droniowice kończyły mecz w 10 po drugiej żółtej kartce R. Rojka. Płomień widział szanse w tej przewadze jednak, gra nie układała się najlepiej i nie potrafiliśmy dostać się w pole bramkowe przeciwnika który skutecznie bronił dostępu do swojej bramki. Płomień starając strzelić zwycięską bramke, zbyt mocno odkrywa się w obronie i po błędzie naszego obrońcy, skutecznie wykorzystuje to napastnik gospodarzy i strzela w 85 minucie, jak się później okazuje zwycięską bramkę. Płomień starał się jeszcze wyrównać, ale najlepszą okazje do zdobycia bramki, znów broni dobrze działająca obrona gospodarzy i obrońca Droniowic wybija piłkę z linii swojej bramki. Do końca wynik nie ulega zmianie i to Droniowice mogą cieszyć się z 3 punktów, które dają im nadzieję na dalszą walkę o grupę mistrzowską.

Niestety, bardzo dobra passa zwycięstw została przerwana. Nasz zespół który liczył na kolejne 3 punkty, po tym spotkaniu ma wiele do przemyślenia. Zabrakło w szczególności komunikacji w zespole- nieudane próby zdobycia kolejnej bramki, bardzo negatywnie wpływały na morale naszego zespołu gdzie dochodziło do sprzeczek. Kolejne akcje które kończyły się niepowodzeniem, niestety powodowały że nasz zespół starał się na siłę przebić w pole karne, przez co nie skupialiśmy się na organizacji składnych akcji. To spotkanie będzie dla nas na pewno zimnym kubłem wody, który ostudzi nasze głowy i zaczniemy mocniej się koncentrować na spotkaniach, które musimy wygrywać jeśli marzymy o awansie. Trener Szczepaniak oczywiście będzie miał dużo do nadgonienia z naszymi chłopakami, a czasu mało bo przed naszą ekipą arcyważny pojedynek z liderem naszej ligi Unią II Kalety, po tym spotkaniu możemy dogonić znów punktowo lidera lub tracić już 6 punktów. Oczywiście motywacja będzie bardzo wielka na to spotkanie i liczymy na dobry wynik.

Dron-Har Droniowice 2-1(1-1) KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ
Bramki: Piotr Matyja 12'

G. Kucharczyk-A. Lipiński, M. Pilśniak, A. Olczyk, P. Rusok(M. Dudek)-M. Piśniak, K. Duda,M. Kudła (D. Szczepaniak), M. Barakoński(R. Wiśniewski)- P. Sadziak(M. Kierat), P. Matyja

Rezerwa: S. Wręczycki, J. Gmyrek, W. Kucharczyk