I KOLEJKA: KS "Płomień" Przystajń- Zieloni Zborowskie 1-2(1-0)

Pierwszy mecz B-klasy Lublinieckiej, Przystajń rozegrał u siebie z Zielonymi Zborowskie.

Płomień przystąpił do meczu w bojowych nastrojach i mierzył w 3 punkty. Już pierwsze minuty pokazały, ze tak jest. Przystajń grając 3 środkowymi pomocnikami, stwarzała groźne sytuacje, na co Zborowskie umiało odpowiedzieć nie groźnymi kontrami i ostrymi faulami. Po jednej z akcji w której ucierpiał pomocnik Płomienia, Sędzia nie reaguje, na co Pilśniak M. zwraca mu uwagę. Sędzia bez zastanowienia daje mu drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną i Przystajń od 38 minuty gra w dziesiątke. Ale nie poddaje się i podrażniona tą sytuacją atakuje, co przynosi w 43 minucie karnego, Kierat M. próbuje minąć bramkarza a ten fauluje go w polu karnym. Wykonawcą jedenastki jest Kucharczyk G., strzela mocno lecz prosto w bramkarza, na jego szczęście bramkarz odbija piłkę prosto w niego, on bez problemów kieruje piłkę głowa do bramki, mamy 1-0 dla Przystajni. Jednak Przystajń nie odpuszcza i próbuje dobić rywali, niestety nie skutecznie i schodzimy do szatni z wynikiem 1-0.

W drugiej połowie można było być pewnym ze grający w przewadze Zieloni Zborowskie nie odpuszczą łatwo meczu, co w 48 minucie daje nam bramke na 1-1, rzut rożny dla Zielonych, bramkarz z Przystajni interweniuje wybijając piłkę w pole ale tam do piłki dopada Urbańczyk R. i ładnym strzałem kieruje piłkę pod poprzeczką bramki. W 56 minucie mamy wyrównanie sił, zawodnik Zielonych dostaje drugą żółtą kartkę(przerwanie akcji ręką) i gramy 10na10. Przystajń próbuje wyjść na prowadzenie, przeprowadzając ciekawe akcje lewym skrzydłem, ale Zborowskie również rozgrywa dobry mecz w obronie. W 90 minucie Sędzia dolicza 3 minuty do spotkania, Płomień licząć na wygraną przesuwa się dość wysoko, co w 92 minucie przynosi bramke dla Zielonych, obrona Przystajni dostaje piłkę za plecy, tam w sytuacji sam na sam z bramkarzem, Gawęda J. wychodzi z pojedynku górą i mamy 1-2 dla Zborowskiego. Przystajń próbuje jeszcze odpowiedzieć z rzutu wolnego, lecz po dośrodkowaniu, niewiele myli się Wiśniewski R. i piłka mija słupek o centymetry, a Sędzie w tym momencie kończy spotkanie.

Przystajń jak na liczne roszady pokazała się z dobrej strony. Na pochwałę zasługują boczni obrońcy Krawczyk M. i Szczepaniak M. którzy nie pozwalali na wiele akcji zawodnikom ze Zborowskiego. Również środkowi pomocnicy rozgrywali dobre zawody, Drewniacki K. i Szczepaniak D. bardzo pomagali w obronie jak i w ataku. Niestety zawiodły zmiany, które nie wprowadziły świeżości do składu.

Już w tą niedziele spotkamy się u nas na Boisku z drużyną z Wierzbia, która zremisowała w I KOLEJCE z drużyną Małapanew Kuczów. Zapraszamy wszystkich kibiców na godz. 17:00.

KS „Płomień” Przystajń – Zieloni Zborowskie 1-2(1-0)

43’ Kucharczyk Grzegorz(karny)

48’ Urbańczyk Rafał

92’ Gawęda Jan

Skład Przystajni: Dudek P.-Krawczyk M.,Szczepaniak M.,Kucharczyk G.,Dudek M.-Niezgoda D., Szczepaniak D.(Korzekwa K.), Pilśniak M.(cz.),Drewniacki K.(Małyska P.),Wiśniewski R.-Kierat M.(Kierat D.)

Powiązana galeria: