Turniej grup młodzieżowych(2001/02/03/04)

TURNIEJ GRUP MŁODZIEŻOWYCH !

W dniu 17 stycznia 2015r. odbędzie się turniej o Puchar Wójta gminy Przystajń.
W turnieju wezmą udział cztery drużyny : KS PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ , RYBAK CIASNA, SIERAKÓW ŚLĄŚKI ORAZ ORZEŁ PAWONKÓW .
ROZPOCZĘCIE TURNIEJU ZAPLANOWANO NA GODZINĘ 9.00
ZBIÓRKA TRENERÓW 8.30

REGULAMIN ROZGRYWEK:

1 Informacje ogólne:
o Miejsce rozgrywek - hala Gimnazjum w Przystajni ul Szkolna 9
o Termin rozgrywek - 17 styczeń 2015 godzina 9.00 Grupa Młodzieżowa (2001/02/03)
o Liczba zespołów - 4
o System rozgrywek – Każdy z każdym
o Czas gry 2 x 10 min ( przerwa 2 min )
o Drużyna na boisku liczy 5 zawodników tj. 4 w polu + bramkarz.

2 Drużyna - składa się maksymalnie z 10 zawodników zgłoszonych na liście z zaznaczeniem nr PESEL i przynależności klubowej zawodnika zgłoszonego do rozgrywek ligowych . ( aktualna karta zdrowia, dowód osobisty, lista zgłoszeń, legitymacja ) Jeden zawodnik może być testowany.
Drużynę obowiązuje jednolity strój sportowy z oznaczeniem numerowym i obuwie sportowe do gry w hali.

3 Zawodnicy - dopuszcza się udział w drużynie jednego zawodnika poza klubem .
Kapitan lub kierownik drużyny winien jest dostarczyć organizatorom listę zawodników zgłoszonych do turnieju. Listę zawodników należy złożyć u organizatorów do godz. 8.30
W przypadku rezygnacji lub wykluczenia drużyny z rozgrywek wpisowe nie będzie zwracane.

4 Rozgrywki - prowadzone będą przez sędziów związkowych.
Prowadzona będzie obsługa techniczna zawodów: tj. zegar świetlny, protokół, tabela, strzelcy bramek itp.
Drużyna zobowiązana jest do obecności w hali na 5 min. przed rozpoczęciem meczu..
Szczegółowe przepisy dotyczące gry do uzgodnienia z zainteresowanymi oraz z sędzią.

5 Przepisy ogólne i zasady gry
o W rozgrywkach obowiązują ogólne przepisy gry w futsal.
o Wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi. Mur przy wykonywaniu rzutów wolnych nie może stać bliżej niż 3m od piłki.
o Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z rzutu z autu.
o Czas na wznowienie gry - 5 sekund.
o Prawo rozmowy z sędziami ma tylko kapitan drużyny.
o Zmiany lotne tylko w wyznaczonej strefie (najpierw zawodnik schodzi później wchodzi; za źle przeprowadzoną zmianę zawodnik wchodzący otrzymuje żółtą kartkę)
o Drużyna na boisku nie może liczyć mniej niż 3 zawodników.
o Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.
o O kolejności miejsc w końcowej tabeli decyduje kolejno: Większa ilość zdobytych punktów. Korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami, w przypadku, gdy jednakową ilość punktów zdobędzie więcej niż 1 zespół, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniającą tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Korzystniejsza różnica bramek. Większa ilość zdobytych bramek.

6 Gra niedozwolona i niesportowe zachowanie
W turnieju obowiązują ogólne przepisy gry w futsal a szczególnie:
- zakaz gry wślizgiem na przeciwnika

7 Kary:
o Żółta kartka - wykluczenie zawodnika, drużyna gra w osłabieniu przez 2 min. lub do utraty bramki po czym zawodnik wraca do gry.
o Czerwona kartka - wykluczenie zawodnika z meczu, drużyna gra w osłabieniu przez 4 min. po czym może wejść inny zawodnik. Zawodnik ukarany może grać w następnym meczu.
o Za wybitnie niesportowe zachowanie zawodnika mogą być nałożone inne kary przez organizatorów rozgrywek włącznie z wykluczeniem z turnieju do końca rozgrywek.
o Konsekwencją otrzymania czerwonej kartki może być odsunięcie od jednego spotkania lub kilku spotkań, albo dyskwalifikacja z rozgrywek danego zawodnika. Decyzje o karze podejmuje organizator po konsultacji z sędziami.

8 Nagrody - po zakończeniu rozgrywek drużyny otrzymają puchary i dyplomy, oraz będą przyznane nagrody indywidualne dla najlepszego: strzelca i bramkarza .
1. Przepisy końcowe:
o Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w szatni przedmioty i rzeczy jak również za kontuzje i inne zdarzenia wynikłe z gry.
o Wpisowe wnoszone przez uczestników przeznaczone jest na wydatki związane z organizacją rozgrywek.
o Każda drużyna ubezpiecza się we własnym zakresie. Organizatorzy proszą uczestników o rywalizację w sportowej atmosferze i godne zachowanie się w hali. Protesty i odwołania będą rozpatrywane przez organizatorów a ich decyzje będą ostateczne.
o Prawo interpretacji regulaminu należy do organizatorów.
o W przypadkach nieuwzględnionych przepisami i regulaminem decyzje podejmują organizatorzy stosownie do zaistniałych sytuacji a ich decyzje są ostateczne.

PLAN TURNIEJU.

Plan Turnieju:
8.30 - weryfikacja zawodników ( Karta , Dokument tożsamości , Lista zgłoszeń )
8,45 – Losowanie grup
9.00 – Otwarcie turnieju
Grupa 1
1 - Płomień Przystajń
2 - Orzeł Pawonków
3 - Sieraków Śląski
4 - Rybak Ciasna

9.10 – Pierwszy mecz 1 – 2 : PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ – ORZEŁ PAWONKÓW
9.35 – Drugi mecz . 3 – 4 : SIERAKÓW SLĄSKI – RYBAK CIASNA
10.05 – Trzeci mecz. 1 - 3 PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ – SIERAKÓW ŚLĄSKI
10.30- Czwarty mecz. 2 – 4 : ORZEŁ PAWONKÓW – RYBAK CIASNA
11.00 – Piąty mecz. 1 – 4 : PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ – RYBAK CIASNA
11.25 – Szósty mecz. 2 – 3 : ORZEŁ PAWONKÓW – SIERAKÓW ŚLĄSKI

11.40 – Wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród dla najlepszych zawodników turnieju.

W czasie meczów drużyny które nie będą rozgrywały spotkania będą mogły udać się na posiłek .

Wpisowe 150zł. ( wpłacone do 5 stycznia )
KLUB SPORTOWY "PŁOMIEŃ"
42-141 PRZYSTAJŃ UL. CZĘSTOCHOWSKA 5