Wysoka wygrana z sąsiadem z tabeli!!!

W XVI kolejce nasz zespół podejmował na swoim boisku drużynę Tajfuna Harbułtowice. Na początku rozgrywek drużyna z Harbułtowic była stawiana w gronie faworytów do awansu i na jesień pokazała że tak też może być zajmując pozycję vice-lidera w tabeli przed rundą rewanżową- nasza drużyna również doznała porażki z tą drużyną na jesień i to dość wysoką bo aż 6-2, więc przed tym spotkaniem to Harbułtowice były faworytem.

Od pierwszych minut jednak było można zauważyć że to Płomień jest bardziej skupiony i skoncentrowany na grze, długo nie musieliśmy czekać na bramkę- już w 3 minucie spotkania, nasz napastnik M. Piśniak, otrzymuje podanie w pole karne i technicznym strzałem od słupka umieszcza piłkę w bramce, dając naszej drużynie w tym spotkaniu prowadzenie. Tajfun starał się szybko odpowiedzieć, jednak ich akcje były przerywane przez obronę Płomienia lub też strzały na bramkę były bardzo niecelne. Płomień za to spokojnie stwarzał sobie kolejne okazje do zdobycia bramki, dobrym połączeniem w tym meczu okazało się stworzenie duetu w ataku Duda-Piśniak, którzy co chwile nękali obronę i bramkarza gości. I tak też w 35 minucie lukę w obronie gości wykorzystuje K. Duda-pokonując bramkarza mocnym strzałem i mamy już 2-0. Płomień przejmuje coraz bardziej kontrolę w tym meczu i stara się nie wypuszczać zawodników Tajfuna z ich połowy. W 41 minucie K.Duda otrzymuje podanie na sytuacje sam na sam z bramkarzem gości, zostaje jednak podcięty od tyłu przez zawodnika Harbułtowic, sędzia bez wahania pokazuje wapno, a obrońca gości kończy spotkanie z czerwoną kartką na koncie. Pewnym egzekutorem karnego jest nasz najlepszy strzelec D. Gaździcki, dzięki czemu podnosi wynik na 3-0. Płomień jednak wykazał się mądrością piłkarską i widząc zamieszanie w szeregach gości jeszcze przed przerwą podnosi wynik na 4-0, i znów w akcji K. Duda, który wykorzystuje zamieszanie w obronie gości odbierając im piłkę i bez problemów pokonuje bramkarza gości. Na przerwę schodzimy w bardzo dobrych humorach z wynikiem 4-0.

Na drugą połowę wchodzimy mocno podbudowani wynikiem, natomiast w szeregach gości widać duże roszady w ustawieniu. Jednak to znów nasza drużyna przeprowadza skuteczniejsze akcje, Tajfun niestety nie potrafił wypracować sobie lepszych okazji do zdobycia bramki. W 52 minucie na listę strzelców wpisuje się R. Wiśniewski, który w każdym meczu mocno pracuję na sukces naszej drużyny i tak też w tej sytuacji pogonił obronę Tajfuna, odbiera im piłkę i spokojnie pokonuje bramkarza gości, podnosząc wynik na 5-0. Jednak Płomień nie odpuszcza przeciwniką i już 6 minut później na 6-0 wynik podnosi Gaździcki który wykorzystuje zamieszanie w polu karnym rywali i pakuję piłkę do siatki przeciwnika. Tajfun bardzo szybko traci ochotę na prowadzenie dalszej gry, w końcu przy takim wyniku i osłabieniu po czerwonej kartce , ciężko skupić się na tworzeniu skutecznych akcji. Nasi zawodnicy jednak mieli ochotę w tym meczu sobie postrzelać i stwarzali sobie kolejne sytuacje. W 67 minucie dokłada kolejną bramkę M. Piśniak, który był w tym meczu bardzo dobrze dysponowany i wykorzystując dokładne podania od kolegów z pomocy wychodzi na pozycje do zdobycia bramki, pokonując bez większych problemów bramkarza. I już 4 minuty później zdobywa kolejną bramkę dzięki czemu na swoim koncie ma hattricka a nasza drużyna prowadzi 8-0. W kolejnych minutach nasza drużyna stwarza sobie sytuacje do zdobycia bramki, ale nie udaje się już podwyższyć spotkania, tym samym mecz kończy się wynikiem 8-0.

KS „Płomień” Przystajń:

P. Dudek(k.)-M. Krawczyk(J. Gmyrek), D. Gaździcki, M. Szczepaniak,M. Dudek(Sz. Grajcar)-R. Wiśniewski, D. Szczepaniak, M. Kudła(M. Kierat), M. Biernacki-M. Piśniak, K. Duda.

Rezerwa- D. Niezgoda, M. Wiśniewski                Trener: W. Kłak

Tajfun Harbułtowice:

D. Tyrala-M.Balmas(M. Wypych),A. Latusek, A.Berak(Ł. Klama),D. Jeziorski- P. Sowa(cz.), K. Kasprzak, K. Wypych,D. Hehnel(k.)-M. Adamek,R. Kołaczuch (P. Kłosek)

Rezerwa-T. Zamoski, P. Duda                 Trener: K. Kaczmarczyk

KS "Płomień" Przystajń- Tajfun Harbułtowice 8-0(4-0)

3'-Mateusz Piśniak(KS "Płomień" Przystajń)

35' Krzysztof Duda(KS "Płomień" Przystajń)

42' Dawid Gaździcki(KS "Płomień" Przystajń)

44' Krzysztof Duda(KS "Płomień" Przystajń)

52' Robert Wiśniewski(KS "Płomień" Przystajń)

58' Dawid Gaździcki(KS "Płomień" Przystajń)

67' Mateusz Pisniak(KS "Płomień" Przystajń)

71' Mateusz Piśniak(KS "Płomień" Przystajń)

Bardzo cieszy wynik tego spotkania, jak i sama gra naszych chłopaków. W tym meczu nasi zawodnicy nawet na chwile nie pozwolili rywalowi kontrolować spotkania. Nawet przy wysokim wyniku, nasi zawodnicy byli skupieni i starannie budowali kolejne akcje, dzięki czemu zdobywali kolejne bramki. No ale do końca rundy jeszcze daleko a do miejsca premiowanym awansem tracimy 3 punkty więc nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów i gonić czołówkę, kolejny kierunek Pawonków, gdzie zmierzymy się z zespołem Orła Pawonków- na pewno nie będzie to łatwe spotkanie i będzie trzeba mocno popracować na kolejne 3 punkty.

Z drużyną po meczu z Tajfunem pożegnał się Dawid Gaździcki- który wyjeżdza za granice do pracy, oczywiście będzie nam go brakować w naszym zespole. Zawodnicy oraz zarząd KS „Płomień” Przystajń życzą Dawidowi samych sukcesów oraz szybkiego powrotu w nasze szeregi, dziękujemy również za wkład w zespół przez tyle lat.