Zapowiedź XVI kolejki: Śląsk Koszęcin - Płomień Przystajń

Nietypowo, bo w sobotę kolejny mecz ligowy rozegra Płomień Przystajń. Rywalem będzie drużyna Śląska Koszęcin, która w dwóch do tej pory rozegranych meczach na wiosnę zdobyła komplet punktów.

Płomień wystąpi w sobotnim meczu bez zawieszonego za żółte kartki Grzegorza Kucharczyka. Stratę rekompensuje powrót nieobecnego w ostatnim spotkaniu Dawida Gaździckiego, który godnie powinien zastąpić kolegę z boiska. Po ostatnich wydarzeniach Płomień jednak nie spuszcza głów, tylko chodzi z podniesionymi. W dwóch spotkaniach Przystajń pokazała się z przyzwoitej strony, w szczególności w obronie. Zdobyty jeden punkt w dwóch meczach to tylko złośliwość losu. Strata bramki w 92 minucie i niezrozumiały rzut karny po zagraniu piłki ręką przez napastnika rywali w 90 minucie. Tak Płomień tracił zwycięstwo i remis. W następnym meczu będzie mocno zmotywowany, aby zdobyć wymarzone trzy punkty.

Śląsk Koszęcin pierwsze dwa spotkania wygrał. Odpowiednio z Ciasną 2:0 i z Herbami 1:2. Czy jednak te wyniki odzwierciedlają wysoką formę graczy z Koszęcina ? Za wcześnie by to oceniać. W pierwszym meczu Płomień zwyciężył 2:1 na własnym boisku i z pewnością gospodarze będą chcieli wyrównać rachunki. Najlepszym strzelcem rywali jest Marcin Pilarski i z pewnością na niego będą musieli zwrócić uwagę obrońcy i bramkarz Płomienia. Śląsk zagrał w ostatnim meczu w składzie:

Garść statystyk:

Wypowiedzi:

Trener Mazurski: Dziękuje zawodnikom za pokazanie charakteru woli walki i pomimo utraty punktów za ewidentną pomocą sędziów musimy grać dalej na maksa a zdobycze punktowe na pewno nadejdą i o to wszystkich gorąco proszę .Będę z drużyną bezpośrednio od meczu z Tworogiem i jestem przekonany a wręcz pewien, że nie raz będziemy mieć powody do radości . W meczu z Koszęcinem i Kochcicami musimy zagrać swoje czyli celem są trzy punkty jak w każdym meczu. Pozdrawiam Wszystkich i wierząc w Was mówię – DO BOJU !

Arkadiusz Lipiński: Koszęcin w obecnym sezonie prezentuje dobra i wyrównaną formę, na pewno będzie faworytem, Płomień na pewno nie złoży broni, pamiętajmy, że pierwszy mecz wygraliśmy 2-1, dołożymy wszelkich starań aby zdobyć upragnione 3 punkty, w A klasie trudno przewidzieć kto w danym dniu bd faworytem lub komu się lepiej mecz ułoży, miejmy nadzieje ze tym razem szczęście bd po naszej stronie.

Wypowiedź po meczu z Rozwojem Olszyną:

Grzegorz Kucharczyk: Do wczorajszego meczu to nie ma co tu dużo gadać,po prostu sędzia załatwił nas. Jego decyzja jest dla wszystkich nie zrozumiał, prawdopodobnie chce nas nauczyć nowych przepisów gry w piłkę...Takich konowałów to powinno dawać się do kopania rowów a nie do sędziowania. Trudno nic nie zrobimy musimy walczyć dalej. Wiem że po takim meczu odchodzą chęci do gry ale panowie nie możemy się podawać musimy grać dalej swoje.