Zapowiedź XVII kolejki: Płomień Przystajń - Mechanik Kochcice

Płomień Przystajń w XVII kolejce lublinieckiej A-klasy podejmie u siebie Mechanik Kochcice, trzecią drużynę w tabeli.

TAK BYŁO W KOCHCICACH

Płomień w dość okrojonym składzie został rozbity przez Mechanik 5:1. Pierwsza bramka wpadła już w 5 minucie spotkania i ustawiła mecz na korzyść gospodarzy. Późniejsze błędy zespołu pozwoliły na wbicie jeszcze czterech bramek. Honorowego gola dla Przystajni zdobył Robert Wiśniewski w 81 minucie wykorzystując sytuacje sam na sam. Niestety bramka ta nie dawała już żadnej nadziei na zdobycie choćby punktu, ponieważ była to bramka na 4:1.

Składy obu drużyn:

Płomień: Wiśniewski M. – Rusok P. Kucharczyk G. Lipiński A. Sokołowski M. – Drewniacki K.( Rabenda A. 70’) Gazdzicki D. Janik M. Dudek P. – Wiśniewski R. Matyja P.( Jagieła B. 60’)

Mechanik: Gambka - Kazior, Czaja, Ledwoń, Budzik (83' Raszewski), Kazior (60' Anders), Mańka (70' Pawełczyk), Chmielewski (85' Budzik), Strzoda, Rek, Urban.

Bramki: Wiśniewski R. - Raszewski, Mańka, Chmielewski, Strzoda, Rek.

SERIA PŁOMIENIA

Płomień prezentuje się ostatnio bardzo przyzwoicie. Jedyne co można zarzucić Płomieniowi to skuteczność. 245 minut bez strzelonej bramki to nie jest wynik godny pochwały. Warto jednak zaznaczyć, iż Przystajń w ostatnich dwóch meczach grała bez czołowych atakujących. W niedzielę powinno być już inaczej.

Jeśli chodzi o obronę, to już można mówić o niej w samych superlatywach. Tylko trzy drużyny na wiosnę mogą się pochwalić mniejszą liczbą straconych bramek od Płomienia. Są to Rozwój Olszyna, Śląsk Koszęcin i Sieraków Śląski. Średnia straconych bramek jesienią przez Płomień wynosiła 3,08 na mecz. Obecnie na wiosnę średnia ta wynosi 0,6 bramek na mecz. Miejmy nadzieję iż w następnej zapowiedzi będziemy już mówić o 180 minutach bez straty bramki.

SERIA MECHANIKA

Mechanik Kochcice od trzech spotkań nie przegrał, wygrywając dwa mecze, remisując jeden. W każdych z tych spotkań strzelał bramki, tracił w dwóch ostatnich spotkaniach. Ostatnie trzy kolejki na jesień Kochcice przegrały. Na wiosnę zdobyły 7 punktów w trzech meczach. Nie mieli jednak oni zbyt wymagających rywali. Warto podkreślić, iż uważane za dostarczyciela punktów na wiosnę, Błękitni Herby zdołały strzelić Mechanikowi aż trzy bramki. Czy można tu mówić o słabej serii w grze w obronie ? Przekonamy się w niedzielę.

SKŁADY

Jeśli chodzi o Płomień nie powinno być żadnych problemów kadrowych w niedzielnym spotkaniu. Do składu powróci zawieszony za kartki Grzegorz Kucharczyk oraz nieobecni na ostatnim meczu z różnych powodów Robert Wiśniewski i Mateusz Kudła. Nikt z Płomienia nie będzie zawieszony na mecz z Mechanikiem. Jest jednak paru graczy, którzy muszą uważać, ponieważ są zagrożeni zawieszeniem.

Mechanik Kochcice również powinien wystąpić w pełnym zestawieniu. Kontuzji w ostatnim meczu z Herbami doznał Jakub KocybaW ostatnim spotkaniu Mechanik zagrał w składzie: 1.Rak (70' Kocyba) - 10.Chmielewski A.  11.Kazior G.  19.Mizera  7.Ledwoń (82' Brudny) - 13.Mańka A.  4.Rek(K) (75' Raszewski)  16.Kocyba J. (54' Pawełczyk) 8.Kiljanek  - 20.Oszielor  9.Wróbel.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Wróbel, który ma na koncie 7 bramek. Jak na trzecie miejsce w tabeli nie jest to porażająca liczba, ale to jednak na nim powinna się skupić obrona Płomienia w najbliższym meczu.

PORÓWNANIE ZESPOŁÓW

PRZEWIDYWANIA

Płomień jeśli poprawi skuteczność to powinien nawiązać walkę z Mechanikiem. Być może nie będzie górował w każdym aspekcie gry, ale trzy punkty są jak najbardziej w zasięgu Płomienia. Gorące wsparcie z trybun i zespół, jaki udało się stworzyć przez okres przygotowawczy powinien wystarczyć na Kochcice, które raczej nie są takie straszne jak je malują.