Podsumowanie sezonu

Sezon ze względu sportowych nie można zaliczyć do udanych. Płomień zapłacił tzw. "frycowe" za pierwszy sezon w lidze. Nowe wymagania, przed jakimi stanęliśmy, okazały się zbyt trudne. Braki kadrowe i brak frekwencji na treningach również miały swoje odbicie na wynikach.

W rundzie wiosennej Płomień zdobył trzy punkty, po trzech remisach, z Ruchem Kochanowice, Śląskiem Koszęcin i Rybakiem Ciasna. Co ciekawe, wszystkie te punkty zostały zdobyte na wyjeździe. U siebie wszystkie mecze zostały zakończone porażkami, choć nie raz ze znaczną pomocą sędziego.

Najwięcej bramek strzelili:

1. Piotr Matyja - 10

2. Dawid Gaździcki - 6

3. Robert Wiśniewski - 5

Na szczególne uznanie zasługują kibice, którzy zawsze tłumnie przybywali na buchty, aby wspierać drużynę. Mamy wszyscy taką nadzieję, iż w przyszłym sezonie będzie Was równie dużo, a może nawet i więcej.

Płomień, w pierwszym sezonie w A-klasie, rozegrał 26 meczów, zdobył 10 punktów, co daje średnią 0,4 punktu na mecz. Strzeliliśmy 35 bramek (1,4 na mecz), straciliśmy 85 (3,2 na mecz), z czego jesienią strzeliliśmy 14 (1,07 na mecz), straciliśmy 40 (3,1 na mecz). Największą porażkę Płomień odniósł z Promieniem Glinica na jesień 8:2, natomiast największym zwycięstwem była wygrana 3:1 z Rybakiem Ciasna.

Mimo słabych wyników, drużyna trzymała się razem i wspierała zarówno na boisku jak i poza nim. Pod znakiem zapytania jednak nadal stoi sytuacja kadrowa w przyszłym sezonie. Niepewny los niektórych zawodników powoduję iż nie da się jednoznacznie określić jacy zawodnicy odejdą z klubu. Mimo wszystko, Płomień powinien być faworytem do wygrania ligi i szybkiego powrotu do A-klasy. Potrzebna jest do tego, jednak mobilizacja graczy i oddanie trochę serca klubowi, bo tego troszeczkę zabrakło.