Analiza dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej!!!

Emocje przybierają na mocy, nasza liga w tym sezonie przynosi nam bardzo dużo niespodzianek i niepewności do samego końca. Dwie kolejki przed końcem rozgrywek nie mamy jeszcze pewnej grupy mistrzowskiej i mogą wydarzyć się jeszcze niespodzianki. W ostatnich spotkaniach z piątki zainteresowanych zespołów swoje spotkania wygrały Harbułtowice, Wierzbie i Przystajń. Może najpierw spójrzmy na aktualną tabelę rozgrywek:

L.p.

13

87

3

Mocno pozmieniało nam się w tabeli po tej kolejce!!! Płomień Przystajń wrócił na miejsce vice-lidera, LKS Wierzbie po zwycięstwie nad Pawonkowem awansował na trzecią lokatę. Mocny spadek zanotowała drużyna z Pawonkowa, która musi wygrać chociaż jedno spotkanie by nie dać się dogonić Harbułtowicom. Oczywiście dzięki ostatniej wygranej Harbułtowic zachowują jeszcze szanse na walkę o grupę mistrzowską- jednak nie będzie to dla nich łatwym zadaniem. Sprawdźmy nadchodzący rozkład jazdy w następnych kolejkach. I można powiedzieć że XVII kolejka aż kipi mocnymi akcentami.

Harbułtowice jadą do lidera w walce o cenne punkty, które na pewno będzie ciężko wyszarpać na tak trudnym terenie.

Pawonków udaje się na ciężki wyjazd do Droniowic- gdzie zmierzą się z panami swojego boiska Droniowicami, oraz co gorsza Droniowice grają już na luzie gdyż stracili swoją szansę na grupę mistrzowską.

Ostatnim bardzo ciekawym spotkaniem będzie pojedynek sąsiadów z tabeli i będzie to na pewno mocny bój o 3 punkty, Wierzbie pewne już gry w grupie mistrzowskiej mają mocną przewagę nad ekipą z Przystajni w postaci spokoju gdyż grają tylko o poprawienie konta punktowego oraz swoje boisko. Jednak Płomień stara się wrócić na właściwy kierunek i wywalczyć awans do A-klasy, co przyniesie nam w tym spotkaniu bardzo duże emocje.

Kolejka 17 - 30 kwietnia-1 maja

LKS Droniowice

Płomień Łagiewniki Wielkie

Kolejka 18 - 7-8 maja

Płomień Łagiewniki Wielkie

LKS Droniowice

Zieloni Zborowskie

Stawka zmniejszyła nam się już tylko do 3 zespołów które walczą o swoje miejsce w grupie mistrzowskiej, ale emocje będą nadal w każdym meczu:

Unii II Kalety będzie miała bardzo istotną rolę w tych ostatnich kolejkach, gdyż rozegra spotkania z drużynami z najgorszą sytuacją w tabeli. Harbułtowice jak i Pawonków będą mocno obserwować swoje poczynania w spotkaniach z tym zespołem. Może Kalety będą chciały sobie wybrać z jakim zespołem będą chciały grać w grupie mistrzowskiej…

Płomień Przystajń- dzięki wygranej nad Łagiewnikami nasz zespół poprawił sobie sytuację w tabeli jednak nie jesteśmy pewni jeszcze grupy mistrzowskiej. Jeśli przegramy oba spotkania a Harbułtowice wygrają swoje wszystkie spotkania, oraz Pawonków wygra chociaż jedno spotkanie- nasz zespół spadnie na 5 miejsce. Jednak dużym plusem jest to iż naszemu zespołowi wystarczy remis w jednym ze spotkań, lub potknięcie przeciwników by być spokojnym o grę w grupie mistrzowskiej.

LKS Wierzbie- kolejny pewniak grupy mistrzowskiej. Dzięki ważnej wygranej nad Pawonkowem, zespół z Wierzbia zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej gdyż w ostatniej kolejce dostaje darmowe 3 punkty więc są pewni że na swoim koncie będą mieli 35 punktów. Jednak pewnie pokuszą się o zakończenie rundy na pozycji vice-lidera i będą robić wszystko by ograć w najbliższej kolejce KS „Płomień” Przystajń.

Orzeł Pawonków- pewni swojej gry w grupie mistrzowskiej mocno pokrzyżowali sobie plany ostatnimi porażkami. Przez co nad Harbułtowicami mają tylko 3 punkty przewagi. Oczywiścię wystarczy wygrać jeden mecz by być pewnym gry w grupie mistrzowskiej- jednak zadanie przed Pawonkowem nie łatwe. W tej kolejce bardzo trudny wyjazd do Droniowic, a w ostatniej pojedynek z liderem z Kalet- więc zadanie ciężkie przed zawodnikami z Pawonkowa. Jednak przewaga nad Harbułtowicami daje pewien spokój zawodnikom Orła.

Tajfun Harbułtowice- dzięki wygranej w ostatniej kolejce, Harbułtowice liczą się dalej w walce o awans do grupy mistrzowskiej. Zadanie jednak bardzo trudne gdyż trzeba liczyć na potknięcie przeciwników, oraz wygrywaniu swoich spotkań. W następnej kolejce bardzo ciężki wyjazd do Kalet, jednak Tajfun jako jedyny zespół dotychczas pokonał lidera-czy uda mu się to jeszcze raz. W ostatniej kolejce natomiast pojedynek z bardzo słaba w tym sezonie ekipą ze Zborowskiego.

Przedstawmy możliwe scenariusze ustawień w tabeli po tych dwóch kolejkach:

Czołówka wygrywa większość swoich spotkań:

Pawonków- 2 wygrane

Tajfun- 2 wygrane

Przystajń- 1 wygrana

1. Unia II Kalety 43 punkty
  2. LKS Wierzbie 38 punkty
  3. Orzeł Pawonków 38 punktów
  4. Płomień Przystajń 37 punktów
  5. Tajfun Harbułtowice 35 punktów

Druga opcja układu w tabeli:

Harbułtowice- 2 wygrane

Przystajń- 2 porażki

Pawonków- 2 Porażki

1. Unia II Kalety 46 punktów
  2. LKS Wierzbie 38 punktów
  3. Tajfun Harbułtowice 35 punktów
  4. Płomień Przystajń 34 punkty
  5. Orzeł Pawonków 32 punkty

Opcja przy najmniejsze ilości punktów potrzebnej do zdobycia przez Tajfun:

Harbułtowice- 1 wygrana 1 remis

Pawonków- 2 porażki

Przystajń- 2 wygrane

Wierzbie- 1 wygrana

1. Unia II Kalety 47 punktów
  2. Płomień Przystajń 40 punktów
  3. LKS Wierzbie 35 punktów
  4. Tajfun Harbułtowice 33 punkty
  5. Orzeł Pawonków 32 punkty.

Najgorszy scenariusz dla naszego zespołu:

Płomień Przystajń- 2 porażki

Harbułtowice- 2 wygrane

Pawonków- 1 wygrana

1. Unia II Kalety 46 punktów
  2. LKS Wierzbie 38 punktów
  3. Orzeł Pawonków 35 punktów
  4. Tajfun Harbułtowice 35 punktów
  5. Płomień Przystajń 34 punktów

Emocji przed nami jeszcze bardzo wiele i cieszyć się można że na takim poziomie rozgrywek, spotykamy się z taką rywalizacją. Oczywiście nie zapominajmy o tym że dużą rolę rozegrają spotkania z drużynami z Droniowic i Kalet- które mogą zadecydować o układzie w tabeli. Miejmy nadzieję jednak że wygra sportowy duch walki i każda drużyna będzie chciała pokazać maximum swoich możliwości. Wszystkim oczywiście życzymy powodzenia w najbliższej kolejce!!!