Pewne zwycięstwo z Łagiewnikami !

Pewne zwycięstwo z Łagiewnikami  !

W niedzielne popołudnie nasz zespół gościł na swoim boisku ekipę Płomienia Łagiewniki Wielkie- drużyna ta w ostatniej kolejce sprawiła mocną niespodziankę pokonując vice-lidera Pawonków. Dlatego też nasz zespół podchodził do tego spotkania mocno skoncentrowani i z szacunkiem do rywala, który mógł zaskoczyć również i nasz zespół.

Jednak, to my zaskoczyliśmy naszego przeciwnika i to bardzo szybko gdyż 16 sekund po rozpoczęciu spotkania nasz zespół zdobywa bramkę na 1-0 a strzelcem jest P. Sadziak- najprawdopodobniej jest to najszybciej strzelona bramka w historii naszego klubu. Oczywiście nasz zespół nie odpuszcza i mamy jeszcze dużo okazji do zdobycia bramki jednak nasi zawodnicy nie potrafią dokładnie skierować piłki w światło bramki. Dopiero po składnej akcji naszych zawodników, w iście pięknym stylu rozklepujemy obronę rywali i strzałem po długim słupku piłkę do bramki kieruje P. Matyja i podwyższa wynik na 2-0. Do końca przerwy mamy jeszcze wiele okazji lecz nasz zespół nie jest w stanie umieścić piłki w siatce i do szatni schodzimy z wynikiem 2-0.

Po przerwie nasz zespół oczywiście nie zwalnia tempa i dalej próbuje podwyższyć wynik. Długo kibice nie muszą czekać gdyż 6 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, pięknym strzałem z 20 metra popisuje się M. Barakoński i podwyższa wynik na 3-0. 3 minuty później mamy już 4-0 gdyż swoją okazje sam na sam wykorzystuje R. Wisniewski. Nasza gra mocno się uspokaja i stwarzamy sobie wiele sytuacji, jednak nadal brakuje skuteczności w wykończeniu. Dopiero w 83 minucie po faulu w polu karnym, jedenastkę wykorzystuje P. Matyja i podwyższa na 5-0. Nasz zespół w końcówce mocno rozluźnił swoją grę i po błędzie rozegrania w środku piłki między obroną i pomocą, wykorzystuje zawodnik Łagiewnik i zdobywa honorową bramkę dla swojego zespołu. Do końca wynik nie ulega zmianie i zdobywamy 3 punkty, a wynik końcowy 5-1.

Nasz zespół rozegrał bardzo dobry mecz, można było momentami podziwiać piękną grę zespołową naszej ekipy- co sprawiało wielkie problemy naszym przeciwnikom i jedynym sposobem na zatrzymanie naszych ataków była agresywna obrona. Nasi przeciwnicy oczywiście pokazali się również z bardzo dobrej strony, można zauważyć w ich szeregach zmiany kadrowe, które mocno podbudowały grę Łagiewnik Wielkich. Szkoda tylko że momentami gra robiła się mocno agresywna i sędzia który prowadził swój pierwszy mecz, czasami tracił się w całej sytuacji- jednak nie można mu zarzucić że źle prowadził zawody. Dzięki temu spotkaniu nasz zespół wraca na pozycję vice-lidera B-klasy Lublinieckiej.

Przed nami jeszcze 2 spotkania przed podziałem na grupy, oczywiście nie jesteśmy jeszcze pewni gry w grupie mistrzowskiej. Jednak nasz zespół mocno skupia się na następnych spotkaniach i podchodzimy do każdego z pełnym zaangażowaniem- bo celem oczywiście cały czas jest awans do upragnionej A-klasy!!! W następną niedziele wybieramy się na pojedynek z LKS-em Wierzbie, który w ostatniej kolejce zapewnił sobie już grę w grupie mistrzowskiej. Więc emocji nie będzie brakowało, liczymy oczywiście na kibiców- spotkanie na boisku w Wierzbiu o godzinie 17:00!!!

KS „Płomień” Przystajń 5-1(2-0) Płomień Łagiewniki Wielkie

Bramki: P. Matyja 2x, P. Sadziak, R. Wiśniewski, M. Barakoński-M Ulfik

Skład : Dudek P , Pilśniak, Kucharczyk , Gaździcki , Szczepaniak M , Sczepaniak D (Dudek M), Barakoński , Piśniak ( Wiśniewski R), Duda ( Kucharczyk), Sadziak ( Kierat) , Matyja

Kartki : DANIEL ZIENTEK,DAMIAN SEGET,MARCIN ULFIK - wszyscy Łagiewniki