Droniowice pokonane !

W ostatniej XVIII Kolejce rundy zasadniczej, nasz zespół gościł na swoim boisku zespół z Droniowic. Nasz zespół oczywiście w ostatnim spotkaniu zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej, ale mieliśmy kolejny cel- gdyż po sobotnim spotkaniu lider stracił punkty i mieliśmy możliwość go nieznacznie dogonić aby poprawić swoją sytuacje wyjściową w grupie mistrzowskiej. Oczywiście na samym spotkaniu nie zabrakło zawodników z Kalet, którzy liczyli na niespodziankę ze strony Droniowic.

Nasz zespół w pełni zmobilizowany starał się skupić na walce o 3 punkty, dużą szansą dla nas był fakt że przeciwnik przystąpił do gry w mocnym osłabieniu gdyż na boisku stawili się w składzie 9 zawodników. Jednak nie było naszej drużynie łatwo prowadzić grę z przeciwnikiem, który starał się zrobić niespodziankę i wywieź jakieś punkty z naszego terenu. Długo nasz zespół budował sytuacje brakowe, przeciwnik natomiast skupił się na skuteczniej obronie i szybkich kontrach-które momentami bywały dość niebezpieczne. Jednak to po 33 minutach gry to nasz zespół wychodzi na prowadzenie i po mocnym strzale z rzutu wolnego wynik otwiera P. Matyja. Dzięki tej bramce gra się nieco rozluźnia i nasz zespół zaczyna stwarzać sobie więcej sytuacji, i tak też w doliczonym czasie gry nasz zespół staje przed szansą zdobycia bramki- do karnego podchodzi nasz pewny egzekutor P. Sadziak i ustanawia wynik do szatni 2-0. Pierwsza połowa oczywiście mocno wyrównana.

W drugiej części spotkania nasz zespół stara się poprawić swoją grę i przez pierwsze minuty mocno zdominował grę co przyczyniło się w 55 minucie do podwyższenia wyniku na 3-0- a strzelcem bramki był nasz napastnik P. Sadziak. Jednak po tej bramce nasz zespół zaczyna grać mocno nieskutecznie i co gorsza nie stwarzamy sobie lepszych sytuacji do zdobycia bramki. Za to przeciwnik zaczyna sobie coraz śmielej poczynać i tak po błędzie naszej obrony napastnik Droniowic, strzela bramkę na 3-1. Co gorsza dalszą część spotkania mocniej zdominowała drużyna gości która skutecznie się broniła i odpowiadała groźnymi kontrami. I tak też błąd obrony znów wykorzystuje napastnik Droniowic, który zostaje sfaulowany przez naszego bramkarza a sędzia bez wahania wskazuje na wapno- nasz bramkarz niestety nie miał szans przy tym karnym i mamy wynik 3-2. Droniowice oczywiście szukały swojej szansy by sprawić niespodziankę w tym spotkaniu i rzuciła się mocniej do ataków, jednak nasz zespół dał radę wytrzymać napór przeciwnika i do ostatniej minuty wynik nie ulega zmianie. Dzięki czemu 3 punkty zostają w Przystajni.

Niestety gra naszego zespołu w tym spotkaniu daje wiele do życzenia i miejmy nadzieję że było to tylko lekkie rozluźnienie przed walką w grupie mistrzowskiej. Oczywiście momentami staraliśmy się budować składne akcje, jednak brakowało wykończenia i szczęścia. Droniowice oczywiście okazały się bardzo dobrym przeciwnikiem, który przez swoją grę mógł obudzić nasz zespół i uświadomić że walka o A-klasę jeszcze daleka i ciężka. Oczywiście u chłopaków z Droniowic, miło było zauważyć pasję i zawzięcie, w celu do sprawienia niespodzianki. Oczywiście Droniowicom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

Przed naszym zespołem już w ten weekend pojedynek w grupie mistrzowskiej. Na pierwszy ogień idzie zespół LKS-u Wierzbie, który w ostatnim spotkaniu pokonaliśmy 4-1. Co oczywiście przyniesie nam bardzo duże emocje, gdyż będzie pewnym że ta drużyna będzie chciała się nam zrewanżować za ostatnią porażkę. My oczywiście również będziemy się starać poprawić swoją grę i zagrać na maksimum możliwości. Serdecznie oczywiście zapraszamy naszych kibiców, których w ostatnim spotkaniu było tak wielu i liczymy że tym razem również was nie zabraknie. Więc do zobaczenia w Niedzielne popołudnie o godzinie 17:00!!! BĄDŹMY RAZEM!!!

KS "Płomień" Przystajń 3-2(2-0) LKS Droniowice

Skład : Wiśniewski M , Rusok, Gaździcki, Kucharczyk, Sokołowski, Szczepaniak D, Barakoński (Grajcar), Pilśniak, Duda (Wręczycki), Matyja, Sadziak ( Kucharczyk)

Bramki : Matyja, Sadziak x2 ( Przystajń ), Jaroń, Rojek ( Droniowice )

Kartki : Rojek, Fidelok, Śledziona ( Droniowice )