Pierwsze zwycięstwo w grupie mistrzowskiej!!!

Nasz zespół rozpoczął rozgrywki w grupie mistrzowskiej na drugiej pozycji z 4 punktową stratą do lidera. Oczywiście cel dla naszego zespołu był jasny że nie możemy sobie pozwolić już na większe straty punktów w tak decydującym momencie, gdzie zespoły nie należą do najsłabszych i każdy marzy o awansie do A-klasy. Naszym pierwszym przeciwnikiem w pierwszym spotkaniu był zespół LKS-u Wierzbie, który dwukrotnie udało nam się pokonać w zasadniczej fazie. Jak było w tym spotkaniu???

Nasz zespół po ostatnim słabym spotkaniu starał się poprawić swoją grę i od pierwszych minut udawało nam się to, gdyż to nasz zespół kontrolował tempo gry. Zespół z Wierzbia starał się odpowiedzieć szybkimi kontrami, jednak były one dobrze przerywane przez nasza obronę. W 15 minucie błąd obrony wykorzystuje nasz napastnik P. Sadziak, jednak obsługuje podaniem naszego drugiego napastnika P. Matyje który spokojnie umieszcza piłkę w bramce gości. Nasz zespół ruszył jeszcze mocniej do ataków i długo nie musimy czekać bo już w 20 minucie po składnej akcji sytuacje wykorzystuje P. Sadziak i podwyższa wynik na 2-0. Dalszą część spotkania spokojnie kontrolujemy i stwarzamy sobie sytuacje do zdobycia bramki, jednak brakuje nam wykończenia i do końca pierwszej połowy wynik nie ulega zmianie i schodzimy z prowadzeniem 2-0.

Na drugą połowę wchodzimy zbyt rozluźnieni wynikiem i nie potrafimy stworzyć lepszych sytuacji, a gra toczy się bardziej w środkowej części boiska. Jednak po kilku minutach wracamy do odpowiedniej dyspozycji i już w 55 minucie po rajdzie naszego napastnika w polu karnym, zostaje on sfaulowany i sędzia wskazuje wapno- pewnym egzekutorem okazuje się nasz napastnik P. Matyja podwyższając wynik na 3-0. Jednak nasz zespół nie poprzestaje na atakach i stwarza sobie kolejne sytuacje. W 63 minucie po dobrej akcji naszego zespołu na listę strzelców wpisuje się M. Barakoński, który jak zawsze w największym zamieszaniu zachowuje zimną krew i kieruję piłkę do bramki, podwyższając na 4-0. Nasz zespół starał się kontrolować spotkanie, natomiast przeciwnicy starali się odpowiedzieć szybkimi kontrami. Jedna z kontr była bardzo skuteczna, gdyż po akcji skrzydłem Wierzbia, wrzutkę wykorzystuję ich zawodnik i zdobywa bramkę kontaktową w tym spotkaniu. Nasz zespół oczywiście nie rezygnuje z podwyższenia wyniku i stwarza sobie bardzo dobre sytuacje, jednak brakowało szczęścia by umieścić piłkę w siatce przeciwnika. Mecz kończy się ostatecznie wynikiem 4-1 dla naszego zespołu i to nasz zespół kończy spotkanie w lepszych humorach.

W tym spotkaniu nasza gra mogła się podobać, chociaż jest jeszcze przed nami kilka czynników które musimy poprawić. Nasz zespół traci już do lidera tylko 1 punkt i będziemy chcieli oczywiście tą stratę wykorzystać do walki o mistrzostwo. Jednak czeka nas jeszcze ciężki mecz z drużyną z Pawonkowa. Wierzbie oczywiście pokazało że nie odda łatwo punktów i będzie chciało powalczyć o awans, jednak zadanie przed nimi niezbyt łatwe gdyż czołówka lekko odskoczyła a przed nimi niezbyt łatwe spotkania jeszcze z Kaletami oraz z Pawonkowem. Jednak trzeba pamiętać że nie można lekceważyć ich zespołu. My oczywiście życzymy im powodzenia w dalszej walce o awans.

KS Płomień Przystajń 4 - 1(2-0) LKS Wierzbie

Bramki: Matyja x2, Sadziak, Barakoński

W najbliższej kolejce bardzo ważne spotkania i można powiedzieć że będzie to bardzo interesujący mecz, gdyż obie drużyny nogi w tym spotkaniu nie odstawią. Po jednej stronie nasz zespół, który będzie starał się odegrać rywalowi za ostatnią porażkę i gonić oczywiście lidera. Po drugiej stronie zespół z Pawonkowa, który będzie walczył o 3 punkty które pozwolą zrównać im się z nami zdobyczą punktową. Mecz zapowiada się wręcz wyśmienicie i zachęcamy wszystkich kibiców na to spotkanie, gdyż emocji brakować nie będzie. Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie na godzinę 17:00, liczymy na wasz doping który mocno nas motywuje do zwycięstw w każdym spotkaniu. BĄDŹMY RAZEM!!!