IX Kolejka B-klasy Lublinieckiej

Przed naszym zespołem, ostatnie spotkanie w tej części sezonu, od następnego tygodnia rozpoczyna się już runda rewanżowa. Dla naszego zespołu oczywiście było by dobrze by potrzymać świetną passę i zakończyć tą część sezonu zwycięstwem, jednak nie będzie łatwo gdyż przed naszą drużyną bardzo ciężki wyjazd do Droniowic.

Dron-Har Droniowice- KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ

Bardzo ciężki wyjazd naszej drużyny do zespołu który jest „czarnym koniem” tego sezonu i sprawia problemy nie jednej drużynie w uzyskaniu pozytywnego wyniku. Droniowice jednak są zespołem który dalej może walczyć o grupę mistrzowską, tylko żeby nie stracić tej szansy musza wygrać z naszym zespołem- przez co będzie to bardzo duża motywacja dla gospodarzy by powalczyć o pełną stawkę. Jednak jest to drużyna która gra bardzo nie równo i ma wahania formy, możliwe że jest to mocno zależne od dyspozycji składu. Nasz zespół od kilku spotkań nie pozwolił sobie na stratę punktów, przez co jesteśmy na bardzo dobrej pozycji i walczymy o lidera, a nie wiele nam do tego, gdyż drużyna z pierwszego miejsca ma tą samą ilość punktów. Dużym walorem naszej ekipy jest bardzo dobre przygotowanie kondycyjne, przez co przeważamy nad większością drużyn- i gdy przeciwnikowi brakuje sił, nasz zespół rozkręca się i dominuje w spotkaniu. Dużym plusem, będzie również bardzo dobra atmosfera w zespole, co daje nam spokój i pełne skupienie na wszystkich spotkaniach. Oczywiście naszym celem są kolejne 3 punkty, zapraszamy na ten wyjazd wszystkich kibiców, do Droniowice na godzine 15:00

Krótkie oceny pozostałych spotkań IX Kolejki:

Płomień Łagiewniki Wlk.- Dragon Rusinowice

Mecz na dnie tabeli, ale nie można powiedzieć że będzie to mecz o nic, gdyż zwycięzca tego pojedynku ma możliwość zbliżenia się nieco do czołówki. Łagiewniki oczywiście uwielbiają spotkania na swoim boisku i potrafią na nim sprawiać niespodzianki, a ostatnie spotkanie wyjazdowe pewnie doda chłopakom więcej animuszu. Rusinowice rozczarowują w tym sezonie, i jeśli nie wezmą się szybko do gry to raczej pozostaną w dolnej części tabeli.

LKS Wierzbie- Rozwój Olszyna

Drużyna z Wierzbia po ostatniej porażce w Przystajni, musi szybko o niej zapomnieć i wygrać to spotkanie jeśli myślą o grze w grupie mistrzowskiej. I przed nimi mecz który wręcz muszą wygrać, gdyż ekipa z Olszyny, w tym sezonie nie stara się o osiągnięcie lepszych wyników i również zawodnicy tej drużyny niezbyt przywiązują chęć do zdobywania lepszych wyników. Rozwój niestety przeżywa wielki kryzys i nie jest pewne czy szybko z niego wyjdą jeśli dalej będą podchodzić tak do spotkań.

Unia II Kalety- Orzeł Pawonków

Można spokojnie nazwać to spotkanie meczem kolejki, obie drużyny dzieli tylko jeden zespół- ale jak każdy wie oba zespoły raczej wystąpią w grupie mistrzowskiej lecz walka będzie o cenne punkty które przydadzą się w następnej fazie. Pawonków niestety będzie miało bardzo ciężki orzech do zgryzienia, gdyż lider będzie miał dwa atuty- swoje boisko oraz możliwość wsparcia zawodnikami z okręgówki. Jednak jak dobrze nam wiadomo, Orzeł to zespół który nie oddaje łatwo pola gry i będzie walczył o najwyższa stawkę aby nie pozwolić na ucieczkę czołówce. Kalety, również muszą w tym spotkaniu powalczyć, gdyż po ostatnim słabym spotkaniu z Tajfunem zrównali się punktami z naszym zespołem, my oczywiście liczymy na możliwość przeskoczenia na pierwszą pozycje, jednak wydaje się że Unia również na to nie pozwoli. W tym spotkaniu emocji na pewno nie zabraknie.

Zieloni Zborowskie- Tajfun Harbułtowice

Po ostatnim zwycięstwie Tajfun na pewno będzie mocno uskrzydlony, bo puki co to jedyna drużyna która zwyciężyła w pojedynku z Kaletami. Zadanie przed nimi również nie jest zbyt ciężki by poprawić bilans punktowy i ulepszyć swoją pozycję na 4 miejscu. Zborowskie niestety jest dużym rozczarowaniem tego sezonu, widać w tej ekipie braki kadrowe i niestety w tym sezonie są przysłowiowym „zespołem do bicia”, zadanie bardzo ciężki by zdobyć pierwsze punkty, ale oczywiście życzymy tej drużynie wreszcie pierwszych lepszych punktów i wrócenia na właściwe tory.

Oczywiście wszystkim zespołom życzymy w tej kolejce pięknych bramek i braku kontuzji!!! Powodzenia!!!