Pechowa porażka

W odrabianej 20 kolejce A-klasy Płomień Przystajń przegrał z drugą drużyną Sparty Lubliniec 4:3 (1:2)

Płomień stanął do walki o trzy punkty z wiceliderem tabeli jak równy z równym. Niestety, niektóre przedziwne decyzje sędziego mocno odbiły się na wyniku spotkania. Najpierw dziwna decyzja o niepodyktowaniu faulu na bramkarzu Płomienia w polu bramkowym, później kolejna, tym razem podyktowanie faulu, ale naszego bramkarza na napastniku Sparty. Rzut karny pewnie wykorzystali gospodarze i wyszli na prowadzenie w 22 minucie. Już 2 minuty później pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Matyja, a w 30 minucie po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki wbija Dudek. Po przerwie goście jeszcze nie zdążyli dotknąć piłki, a już przegrywali 1:3. Strzałem zza pola karnego popisał się ponownie Dudek, a bramkarz Sparty lekko mówiąc nie miał najlepszego dnia. Przy wszystkich trzech bramkach miał swój udział. Druga bramka dla Sparty to konsekwencja kolejnego błędu sędziego, który nie widział lub nie chciał widzieć faulu na Matyi, po którym poszedł kontratak i bramka. Warto zaznaczyć, iż sędzia boczny Adam Wąsala nie zachowywał się w sposób odpowiedni dla sędziego. Bramka wyrównująca to prawdziwe kuriozum. Po zagraniu głową, piłka wpadła w głęboką dziurę i kompletnie zmieniła tor lotu i zmyliła bramkarza Płomienia, który miał ją już na rękach. Czwarta bramka wpadła już w samej końcówce, gdy w sytuacji sam na sam napastnik gospodarzy strzelił zwycięskiego gola. Płomień próbował jeszcze wyrównać i był tego bardzo blisko, gdy po rajdzie lewą stroną boiska, piłkę nad bramką przerzucił Szczepaniak.

Mecz był bardzo emocjonujący z przewagą Sparty, jednak trzy punkty były na wyciągnięcie ręki.

SPARTA LUBLINIEC - PŁOMIEŃ PRZYSTAJŃ 4:3 (1:2)

1:0 Kmieć (rzut karny) 22'

1:1 Matyja (rzut wolny) 24'