Turniej o puchar Sołtysa!!!

W DNIU 6 STYCZNIA 2015 R. ODBĘDZIE SIĘ TURINEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR SOŁTYSA PRZYSTAJNI .
W TURNIEJU BĘDZIE UCZESNITCZYĆ JEDENAŚCIE ZESPOŁÓW :

1.K.S. Oczko
2.KS WUNGIEL
3.Michalinów FIRE
4.997 TO KŁOPOTY
5.Esiok Przystajń
6.FC STANY
7.FC PRZYSTAJŃ
8.KS Młodziki
9.FC ALBATROS
10. BYLEJACY
11. Rycerze Ortalionu
12. GTW-Grupa Trzymająca Władze

OTWARCIE TURNIEJU ZAPLANOWANO NA GODZINĘ 9.00, po sprawdzeniu wszystkich drużyn odbędzie się losowanie grup. Numery przypisane do drużyn będą miały znaczenie przy losowaniu grup.
REGULAMIN :
1 Informacje ogólne:
o Miejsce rozgrywek - hala Gimnazjum w Przystajni ul Szkolna 9
o Termin rozgrywek - 6 styczeń godzina 9.00
o Liczba zespołów - 12
o System rozgrywek – 3 grupy po 4 zespoły
o Czas gry 1 x 10 min ( faza grupowa ) 1x12(mecze finałowe)
o Drużyna na boisku liczy 5 zawodników tj. 4 w polu + bramkarz.

2 Drużyna - składa się maksymalnie z 8 zawodników zgłoszonych na liście, w drużynie mogą być zgłoszeni tylko mieszkańcy gminy Przystajń. Wyjątkiem są tylko osoby reprezentujące barwy Płomienia Przystajń, mogą być to osoby z poza gminy.Drużynę obowiązuje jednolity strój sportowy i obuwie sportowe do gry w hali. Osoby nie przygotowane do rozgrywek nie będą dopuszczane do zawodów.
3 Rozgrywki - prowadzone będą przez sędziów zaproszonych przez organizatorów turnieju.
Prowadzona będzie obsługa techniczna zawodów: tj. zegar świetlny, protokół, tabela, strzelcy bramek itp.
Drużyna zobowiązana jest do obecności w hali na 5 min. przed rozpoczęciem meczu..
Szczegółowe przepisy dotyczące gry do uzgodnienia z zainteresowanymi oraz z sędzią.
4 Przepisy ogólne i zasady gry:
o W rozgrywkach obowiązują ogólne przepisy gry w futsal.
o Wszystkie rzuty wolne są rzutami bezpośrednimi. Mur przy wykonywaniu rzutów wolnych nie może stać bliżej niż 3m od piłki.
o Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z rzutu z autu.
o Czas na wznowienie gry - 5 sekund.
o Prawo rozmowy z sędziami ma tylko kapitan drużyny.
o Zmiany lotne tylko w wyznaczonej strefie (najpierw zawodnik schodzi później wchodzi; za źle przeprowadzoną zmianę zawodnik wchodzący otrzymuje żółtą kartkę)
o Drużyna na boisku nie może liczyć mniej niż 3 zawodników.
o Punktacja: zwycięstwo - 3 pkt, remis - 1 pkt, porażka - 0 pkt.
o O kolejności miejsc w końcowej tabeli decyduje kolejno: Większa ilość zdobytych punktów. Korzystniejszy bilans pomiędzy zainteresowanymi drużynami, w przypadku, gdy jednakową ilość punktów zdobędzie więcej niż 1 zespół, wówczas sporządza się tzw. "mała tabelę" uwzględniającą tylko wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Korzystniejsza różnica bramek. Większa ilość zdobytych bramek.
6 Gra niedozwolona i niesportowe zachowanie
W turnieju obowiązują ogólne przepisy gry w futsal a szczególnie:
- zakaz gry wślizgiem na przeciwnika

7 Kary:
o Żółta kartka - wykluczenie zawodnika, drużyna gra w osłabieniu przez 2 min. lub do utraty bramki po czym zawodnik wraca do gry.
o Czerwona kartka - wykluczenie zawodnika z meczu, drużyna gra w osłabieniu przez 4 min. po czym może wejść inny zawodnik. Zawodnik ukarany może grać w następnym meczu.
o Za wybitnie niesportowe zachowanie zawodnika mogą być nałożone inne kary przez organizatorów rozgrywek włącznie z wykluczeniem z turnieju do końca rozgrywek.
o Konsekwencją otrzymania czerwonej kartki może być odsunięcie od jednego spotkania lub kilku spotkań, albo dyskwalifikacja z rozgrywek danego zawodnika. Decyzje o karze podejmuje organizator po konsultacji z sędziami.
8 Nagrody - po zakończeniu rozgrywek drużyny otrzymają puchary i dyplomy, oraz będą przyznane nagrody indywidualne dla najlepszego: strzelca i bramkarza .
Przepisy końcowe:
o Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w szatni przedmioty i rzeczy jak również za kontuzje i inne zdarzenia wynikłe z gry.
o Każda drużyna ubezpiecza się we własnym zakresie. Organizatorzy proszą uczestników o rywalizację w sportowej atmosferze i godne zachowanie się w hali. Protesty i odwołania będą rozpatrywane przez organizatorów a ich decyzje będą ostateczne.
o Prawo interpretacji regulaminu należy do organizatorów.
o W przypadkach nieuwzględnionych przepisami i regulaminem decyzje podejmują organizatorzy stosownie do zaistniałych sytuacji a ich decyzje są ostateczne.

PLAN TURNIEJU :
9.00 - weryfikacja zawodników ( Dokument tożsamości , Lista zgłoszeń )
9.30 – Losowanie grup

13.25 – Szesnasty mecz. Grupa A 1-3
13.38 – Siedemnasty mecz. Grupa B 1-3
13.51 – Osiemnasty mecz. Grupa C 1-3

Mecze w fazie grupowej trwają po 10min. Przerwa między meczami 3min. Do fazy finałowej przechodzą drużyny z 1 i 2 miejsca w grupie.

14.00- 1 miejsce w grupie A- 2 miejsce w grupie B
 14.15 –1 miejsce w grupie B- 2 miejsce w grupie C
14.30- 1 miejsce w grupie C- 2 miejsce w grupie A

Grupa 1 o miejsca 1-3                              Grupa 2 o miejsca 4-6
1. Zwycięzca 1 meczu finałowego               1. Przegrany 1 meczu finałowego
2. Zwycięzca 2 meczu finałowego               2. Przegrany 2 meczu finałowego
3. Zwycięzca 3 meczu finałowego               3. Przegrany 3 meczu finałowego

14.45– Grupa 2- 1-2
15.00- Grupa 1- 1-2
15.15- Grupa 2- 2-3
15.30- Grupa 1- 2-3
15.45- Grupa 2- 1-3
16.00- Grupa 1- 1-3
Mecze o miejsca będą trwać 12 min. Przerwa między meczami 3min
16.20 – Wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród dla najlepszych zawodników turnieju.

W czasie meczów drużyny które nie będą rozgrywały spotkania będą mogły udać się na posiłek .

( Od godziny 12.30 – 13.30 ).