6 zwycięstwo z rzędu, polepszenie sytuacji w tabeli

W VII Kolejce o mistrzostwo B-klasy Lublinieckiej, nasz zespół wybrał się do Łagiewnik Wielkich gdzie mieliśmy zmierzyć się z miejscowym Płomieniem. Wiadomo nam od zawsze że spotkania na tym terenie nie należą do najłatwiejszych i każde wywalczone 3 punkty na tym terenie są bardzo cenne. Jednak nasi chłopcy po ostatnim spotkaniu które się nie odbyło byli w bardzo dobrych humorach i głodni rozegrania spotkania w którym w normalny sposób zdobywa się 3 punkty.

Mecz odbył się z aż 15 minutowym opóźnieniem, ale na szczęście doszedł do skutku i gospodarze wystawili skład. Nasz zespół szybko ruszył do ataków po rozpoczęciu spotkania i nie musieliśmy długo czekać, bo po nie udanej interwencji bramkarza gospodarzy, sędzia wskazuje na wapno- a pewnym egzekutorem jest P. Matyja dając nam prowadzenie od 5 minuty. Jednak nasz zespół łapie swój rytm i szybko bo 2 minuty później po składnej akcji, podanie od K. Dudy wykorzystuje znów P. Matyja i podwyższa wynik na 2-0 dla naszego zespołu. Mieliśmy nadzieje że worek z bramkami się rozwiązał, jednak po zdobyciu drugiej bramki nasz zespół mocno cofnął się, a zawodnicy z Łagiewnik wykorzystali to starając się szybko przerywać akcje naszego zespołu. Przez większość pierwszej połowy gra rozgrywana jest w środkowej części boiska, zawodnicy z Łagiewnik skutecznie przerywają akcje naszego zespołu lecz nie potrafią odpowiedzieć groźną akcją. Tak też bez większych emocji, pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-2 dla naszego zespołu.

W trakcie przerwy nasz zespół wykonuje 2 zmiany, co dało troszkę świeżości naszej ekipie. I długo nie musimy czekać na efekty- już w 51 minucie, swoją okazje wykorzystuje M. Kudła który od początku wejścia na boisko wykazywał się dużą chęcią do gry i bez problemów pokonuje bramkarza rywali, podwyższając na 3-0. Jednak nasz zespół nie spuszcza z tonu i już 2 minuty później podwyższa na 4-0, a to za sprawą M. Barakońskiego, który zachował największy spokój w zamieszaniu pod bramką i wpycha ją do bramki rywali. Nasz zespół oczywiście nie rezygnuje z podwyższenia prowadzenia, w między czasie trener wykorzystuje ostatnie zmiany, który również wniosły wiele na boisko. Przez kolejne minuty nasz zespół ma wiele okazji do zdobycia bramki, ale udaje się to znów dopiero w 69 minucie, gdy to piłkę do bramki kieruje P. Matyja i zdobywa hat-tricka w tym spotkaniu. 4 minuty później pierwszą bramkę w B-klasowych rozgrywkach, zdobywa M. Kierat- który wykorzystuję składną akcje naszych zawodników. Nasz zespół starał się podwyższyć wynik i miał ku temu okazje, jednak brakowało dzisiaj lepszego nastawienia celowników. No i szkoda bramki straconej w ostatnich minutach, ale trzeba wybaczyć złe ustawienie przy rzucie wolnym przeciwnika naszemu bramkarzowi, gdyż przez całe spotkanie nie miał zbyt wiele pracy i miał prawo popełnić taki błąd. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i wygrywamy 1-6 z Płomieniem Łagiewniki Wielkie

Jak dobrze wiadomo, nigdy nie podchodziliśmy do spotkań z Łagiewnikami Wielkimi- jak do łatwych spotkań, a w szczególności na ich terenie. Nasz zespół oczywiście rozegrał dobre spotkanie, jednak było widać w naszych szeregach dużo indywidualności, każdy z zawodników liczył na zdobycie bramki w tym spotkaniu- oczywiście można powiedzieć że prawie każdy zawodnik miał też taką okazje by bramkę strzelić. Przeciwnik oczywiście nie był z najwyższej półki, więc nie możemy myśleć że następne spotkania będą też takie łatwe. Mamy nadzieję że w następnych spotkaniach będzie widoczne więcej składnych akcji, których nie brakowało w końcówce spotkania. A już w przyszłą niedzielę, przyjeżdża do nas dużo trudniejszy przeciwnik, zmierzymy się z ekipą LKS Wierzbie- drużyna która również stara się o grupę mistrzowską. My oczywiście staramy się gonić lidera i będziemy mierzyć tylko w 3 punkty. Więc serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie na godzine 16:00 w niedzielę na stadionie w Przystajni!!!!

Płomień Łagiewniki Wielkie 1-6(0-2)KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ

P. Dudek-P. Rusok, M. Pilśniak(G. Kucharczyk), A. Olczyk, M. Sokołowski-M. Piśniak, K. Duda(M. Kudła), D. Szczepaniak, M. Barakoński(Sz. Grajcar)- P. Sadziak(M. Kierat) P. Matyja

Rezerwa: M. Wiśniewski, S. Wręczycki, W. Kucharczyk