XI Kolejka B-klasy Lublinieckiej

Przed nami ostatni mecz naszej ekipy na naszym stadionie. Emocji pewnie nie zabraknie, w dodatku że nasz zespół chce odreagować ostatnią bolesną porażkę. Zadanie powinno być łatwe ale czy tak będzie to się okaże, gdyż przyjeżdża do nas ostatnia ekipa w tabeli- Zieloni Zborowskie. Ale nie zapomnijmy że pojedynki ze Zborowskim można okrzyknąć mianem derbów i są to zawsze zawzięte pojedynki, dla obu ekip. Mecz oczywiście startuje o godzinie 15:00.

KS „PŁOMIEŃ” PRZYSTAJŃ- Zieloni Zborowskie

Płomień po ostatniej dotkliwej porażce za sprawą sędziego, będzie zmobilizowany na to spotkanie jeszcze mocniej- gdyż będzie nam zależało na poprawieniu naszego bilansu. Dużym brakiem będzie dla nas nieobecność kilku czołowych zawodników- na pewno nie wystąpią dwaj obrońcy zawieszeni za ostatnie czerwone kartki. Spokojni jednak możemy być o skład gdyż, nasz trener dysponuje obszerną kadrą i pewnie znajdzie na ich miejsce pewnych zamienników. W meczu z Kaletami nasz zespół pokazał że zasługuje na awans i prezentował bardzo mądrą grę, oraz spokój w szeregach po kontrowersyjnej bramce. Jednak, nie możemy być spokojni przed meczem ze Zborowskiem, ostatnie spotkania tej ekipy pokazały że chłopaki starają się walczyć o pierwsze punkty i drużyny z pierwszej czwórki ledwo wyciągały zwycięskie wyniki. Można liczyć na to że Zieloni zmobilizują się na pojedynek z nami i przyjadą sprawić niespodziankę, jednak nasz zespół jak w każdym meczu będzie walczył do końca.

Krótkie oceny pozostałych spotkań IX Kolejki:

LKS Wierzbie- Dragon Rusinowice

Wierzbie stara się wejść do pierwszej czwórki by powalczyć o mistrzostwo, jednak brakuje troszkę szczęścia z czołowymi ekipami. W pierwszych kolejkach ekipa z Wierzbia ma na swojej drodze ekipy które średnio radzą sobie w tym sezonie i dobrze wiedzą że te spotkania musza wygrywać, jeśli potkną się na którymś, to czołówka niestety ucieknie. Drago niestety bez większych zmian tylko 9 punktów w dotychczasowych pojedynkach, nie jest to ta drużyna co kiedyś i niestety nie prezentuje się dobrze w tym sezonie, jednak wydaje się że pojedynek z sąsiadami zza miedzy powinien dla nich być jak mecz o wszystko. Emocji nie powinno zabraknąć, w takim spotkaniu.

Płomień Łagiewniki Wlk.- Dron-Har Droniowice

Niestety Łagiewniki jak co sezon są ekipą z końca tabeli, jednak nie można tej drużyny lekceważyć na ich boisku. Znają swój teren i rozgrywają dobre spotkania na swojej płycie, oczywiście również starają się sprawić niespodziankę, co nie raz jest bliskie spełnienia. Jednak w dotychczasowych pojedynkach zwyciężyli tylko dwa razy. Droniowice, bardzo dobrze radzą sobie w tym sezonie i są niewątpliwie, wielkim zaskoczeniem. W pojedynku z Płomieniem, ekipa nie może sobie pozwolić na błąd jeśli chce zachować realne szanse na grupę mistrzowską. A mają na to dość duże szanse w tej kolejce by wskoczyć do pierwszej czwórki gdyż trzecia i czwarta ekipa spotykają się ze sobą w tej kolejce.

Rozwój Olszyna - Unia II Kalety

Czy w ogóle mecz dojdzie do skutku, Rozwój oddał już 3 spotkania walkowerem- czyżby to początek końca tej drużyny. Jest to przykre niestety, że drużyny z taką bogata historią ulegają coraz częściej rozpadowi. Mamy jednak nadzieję że ekipa z Olszyny szybko wróci na właściwy tor. Jednak w tym spotkaniu nie dawałbym większych szans tej drużynie, gdyż pewnie lider będzie chciał spokojnie kontynuować swój marsz o mistrzostwo, który puki co jest pewny i z dużą przewagą już nad pozostałymi.

Orzeł Pawonków- Tajfun Harbułtowice

Hit Kolejki!!! Mecz na pewno dwóch bardzo równych ekip i puki co sąsiadów w tabeli. Jednak w ostatnim pojedynku to ekipa z Pawonkowa była górą. Czy też tak będzie w tym spotkaniu, pewnie Tajfun będzie chciał się zrewanżować oraz nie będzie chciał wypaść z miejsca premiowanego awansem do grupy mistrzowskiej. Jednak przeciwnik mocno wygórowany, Pawonków na swoim boisku to bardzo silna ekipa która wygrywa większość spotkań na swojej arenie. Mecz zapowiada się na pewno bardzo emocjonująco i warto się na niego wybrać. Drużyna przegrana pewnie może dużo stracić po porażce.

Oczywiście wszystkim zespołom życzymy w tej kolejce pięknych bramek i braku kontuzji!!! Powodzenia!!!