Cenna wygrana z Pawonkowem ! Płomień liderem !

W drugiej Kolejce grupy mistrzowskiej B-klasy Lublinieckiej, nasz zespół gościł zespół Orła Pawonków. Nasz zespół musiał zapomnieć o ostatnim zwycięstwie i skupić się na walce z kolejnym przeciwnikiem. Z drużyną z Pawonkowa mierzyliśmy się już na wiosnę, w tym też spotkaniu niestety przegraliśmy 3-1. Nasz zespół przystępując do tego spotkania miał ochotę się zrewanżować i utrzymać dobrą passe zwycięstw.

Jednak już od początku mecz nie układa się po naszej myśli i już w 2 minucie po zamieszaniu w polu karnym, nasz zespół nie potrafi wybić piłki i skutecznie wykorzystuje to zawodnik gości. Jednak staramy się szybko wrócić do gry i odrobić straty w tym spotkaniu. W 12 minucie spotkania, udaje nam się wyrównać za sprawą atomowego uderzenia z rzutu wolnego i na listę strzelców wpisuje się nasz niezawodny napastnik P. Matyja. Na druga bramkę nie musimy długo czekać, po akcji naszego zespołu z 16 metra słabszą nogą, decyduje się strzelić nasz zawodnik D. Szczepaniak i była to dobra decyzja bo piłka pewnie znajduje drogę do bramki przeciwnika. Do końca pierwszej połowy oba zespoły szukały swoich szans na zdobycie bramki jednak żadnej z drużyn nie udaje się to i do przerwy schodzimy z wynikiem 2-1 dla naszego zespołu.

W drugiej połowie, do odrabiania strat szybko bierze się zespół z Pawonkowa- jednak bardzo skutecznie gramy w obronie i nie dajemy większych szans na zdobycie bramki gością. Nasz zespół oczywiście skoncentrował się na obronie, ale staraliśmy się odpowiadać groźnymi kontrami- które momentami dawały nam duże szanse na podwyższenie. W 65 minucie goście muszą sobie radzić w 10-tke, gdyż w sytuacji sam na sam- bramkarz gości fauluje naszego zawodnika i musi opuścić boisko osłabiając swój zespół. Jednak drużyna z Pawonkowa nie poddaje się i mocno naciska na naszą bramkę, my jednak skutecznie bronimy dostępu do naszej bramki. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę że mocną dawkę energii dawali kibice obu ekip i swoim dopingiem momentami dawali sił swoim ekipom. Jednak to nasz zespół był skuteczniejszy w atakach i w doliczonym czasie przypieczętujemy zwycięstwo za sprawą bramki P. Matyi, który wykorzystuje sytuacje sam na sam z bramkarzem i ustanawia wynik spotkania na 3-1, po tej bramce sędzia kończy spotkanie.

Cieszą bardzo te 3 punkty, gdyż ekipa z Pawonkowa nie była łatwym przeciwnikiem i momentami sprawiała nam bardzo duże problemy. Jednak to my wykorzystaliśmy swoje doświadczenie i wyrwaliśmy pełną pule punktów w tym spotkaniu. Jednak są jeszcze elementy nad którymi musimy mocno popracować i nie popełniać tych błędów w następnych spotkaniach. Bardzo dobrą wiadomością oczywiście był dla nas wynik z Wierzbia, gdzie lider stracił punkty i to nasz zespół wskoczył na pozycję lidera. Warto zaznaczyć że jest to historyczna pozycja, gdyż nigdy w rozgrywkach ligowych nasz zespół nie był na takiej pozycji.

W najbliższej kolejce nasz zespół udaje się na trudny teren do Kalet, gdzie zmierzymy się z ekipom Unii II Kalety. Oczywiście mierzymy w pełną pule punktową by utrzymać swoją pozycję oraz zbliżyć się do pozycji premiowanej awansem. Oczywiście liczymy na wsparcie naszych kibiców, którzy dodają nam energii w każdej minucie spotkania. Jednak mamy niespodziankę dla tych którzy nie będą mogli wybrać się na to spotkanie, na naszym fanpagu- będzie prowadzona video-relacja z całego spotkania więc śledźcie nasz fanpage. Bądźmy razem!!!

KS Płomień Przystajń 3-1(2-1) Orzeł Pawonków

Skład: P. Dudek- M. Szczepaniak, D. Gaździcki, G. Kucharczyk, M. Sokołowski-D. Szczepaniak, M. Piśniak, M. Barakoński(R. Wiśniewski), K. Duda(M. Dudek)- M. Pilśniak, P. Matyja

Rezerwowi: W. Kucharczyk, M. Wiśniewski, Sz. Grajcar, S. Wręczycki

Bramki: Matyja x2, Szczepaniak D (Płomień), Janik (Orzeł)

Żółte kartki : MATYJA, PIŚNIAK (Płomień) , MRUGALA, KUCHARSKI, GRABIŃSKI (Orzeł)
Czerwone kartki: MRUGALA (Orzeł)